| DenissaDeea a întrebat:

Sant casatorita. ce inseamna cand visezi ca ai un baietel, si visez visul asta de aproape 3 ani si in realitate nu am copii. dar imi doresc fffff.mult un copil.

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Dictionarul de vise iti spune ca sa visezi : copilul reprezinta ceea ce esti tu, nevoile si dorintele tale in stare pura care se manifesta prin atutudinea copilului; lucruri din interiorul fiintei tale pe care tu nu le-ai realizat pana acum.
http://www.dictionarviseonline.ro/interpretarea_viselor_litera_c16.htm
Dupa parerea mea faptul ca visezi un baietel este ceea ce ti-ai dori sa ai, ce iti lipseste. Iti doresc din suflet ca acest lucru sa vi se intample cat mai curand.

10 răspunsuri:
| DenissaDeea explică:

Multumesc foarte foarte mult tuturor ca ati fost solidari simi santeti ajutor multumesc inca odata.

| monicaclaudia a răspuns:

Ei poate e doar faptul ca til doresti asa de mult ( si nimica mai mult e subconsientul tau ( cum zicea si rroxi43.Eh speram ca visele tale sa se realizeze ))

| madalina3005 a răspuns:

Cred ca acest "baietel din vis" este ceea ce ai tu cel mai mult nevoie in acest moment ( perioada ). Poate ca majoritatea gandurilor tale in timpul zilei sunt legate de copilul pe care ti-l doresti, iar asta se reflecta noaptea, in visele tale. Ai incercat sa discuti cu sotul tau despre asta? Poate ca asa visul tau va deveni realitate mai repede. Sper ca nu te-a deranjat intrebarea mea, insa uneori, comunicarea dintre parteneri face minuni. Iti doresc mult succes

| pep a răspuns:

Stimata doamna Mihaela, visul dvs. il aveti, dupa cum ati spus, de 3 ani, deoarece, psihicul uman functioneaza pe principiul compensatiei.Tocmai din cauza ca va doriti mult un copil, i; l visati. Eu va sugerez sa faceti TOT POSIBILUL (analiza medicale, culegere de informatii) pentru a avea un copil.Numai asa va puteti duce la indeplinire datoria in cadrul casniciei. Acesta este si unul din scopurile casatoriei: nasterea de copii (copil).
Cu stima, Pepi M.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa insemne sa visati un copil adoptiv si atunci necazurile vor da peste dvs.Sau idem la un copil plingand vine necaz etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca o sa ai o fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu visez copii atat noaptea cat si ziua cu ochi dechisi si eu imi doresc enorm dar iubitul meu nu vrea. si sunt foarte strasata nu ma pot concentra asupra relatie din cauza asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate avea o semnificatie anume sau poate fi cauza faptului ca te gandesti la un copil, iti doresti un copil. Eu am gasit cateva explicatii interesante pe acest site : http://www.desprevise.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai aceste vise, pentru. ca iti doresti atat de mult sa ai un bebelus happy
si eu am visat la fel ca tine...happy

| alexander_9310 a răspuns:

Inseamna ca iti doresti pre mult un copil si noapte tu visezi ce iti doresti.