| daniela17 a întrebat:

Voi ce credeti visele devin realitate? adica daca visez ceva ce imi doresc ff mult o sa mi se indeplineasca visul? am mai patit asa am visat ceva ce mi-am dorit si peste putin timp visul a devin realitate fara ca eu sa fac ceva.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Pai, depinde de ce vis este vorba, dar se poate indeplini k asa am patit si eu cand visam cv chiar se implinea...ciudat,dar nu mereu e asa, depinde, bine ca daca vrem sa se implineasca visele trebuie si noi sa facem cv pentru asta...

13 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Un mare om a spus asa: "Oamenii nu viseaza decat ceea ce pot realiza".
Visele au cate un scop, asa ca afla-l. O sa vezi ca daca lupti si crezi in visul respectiv, o sa se indeplineasca.Mult succeshappy.

by daiiwinking

kratos
| kratos a răspuns:

Daca lupti poti sa-ti indeplinesti multe din vise. Tot ce trebuie sa faci este sa lupti...sa crezi...sa lupti.

| xibalba a răspuns:

Daca e ambitie suficienta, devin realitate. Exista si o teorie conform careia daca ne dorim ceva suficient de mult... atragem dupa noi acel lucru, insa eu nu cred. Mi se pare ilogic, mai bine esti tu sigur ca vei obtine acel lucru, deci faci ceva concret pentru a`l avea, decat sa astepti sa se intample minuni.

| StarDust a răspuns:

. ai auzit de legea atractiei? hmm. se pare ca daca te gandesti ca acel vis se va implinii. s i nu o data. de mai multe ori, daca iti imaginezi ca traiesti acea clipa se implineste thinking era un filml pe youtube. e si carte. the secret. daca il vizionezi poate gasesti raspunsul la intrebarea ta big grin

| SweethearT a răspuns:

Da, devin, insa uneori doar unele.Si eu am visat ca ma va intreba daca vrea sa fiu cu el.si s-a intamplat. Unele vise trebuie tu sa le transformi in realitate.happy

| Paula a răspuns:

Ambitia conteaza :p

| aNgeLitoOqueviVeEneLinFierNomArIA a răspuns:

Orice ar fi nu-ti pierde speranta viseaza si totul to be fain...
visele devin realitate la un moment dat numai daca tu ajuti ca asta sa se intample trebuie sa crezi sa speri sa nu te lasi invinsa niciodata orice s`ar intampla gandeste`te ca poate fii si mai raw si chiar daca ar fi tu trebuie sa fii puternica sa treci peste toate sa lasi ceva in urma ta:X INAINTE NU gandeam asa dar acum dupa ce mi-am dat seama ca dusmanii sunt si ei constructivi si problemele la fel am invatat ca trebuie sa faq mereu ceea ce trebuie chiar daca asta inseamna sa trec peste orgoliu sa trec peste oricebig grin VISEAZA e cel mai frumos lucru!:X:X day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vorba despre un thel sau un vis de noapte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dormi pe tine cand esti treaz. da, se poate spune ca sunt vise devenite realitate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti doresti foarte mult si, lucrezi la visul tau si pentru visul tau, se va implini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele vise nu le poti realiza )) daca te visezi cu puteri supranaturale n`ai cum sa-l realizezi ))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie sa visez ceva, sa-mi doresc mult lucrul ala si sa se indeplineasca, iar acum recent tot asa mi se intampla: visez ceva ce imi doresc mult mult de tot si tare mi-as dori sa mi se indeplineasca, acum nu stiu ce se va intampla. Stiti vb aia: speranta moare ultimawinking sucees!

| Kerosen_3809 a răspuns:

Ee,saniela17, tu n-ai ce intrebari sa pui cred,pai si eu mi-am dorit sa fiu ben zece, si nimic, pesteputin timp, nimic! pune si tu alte intrebari!