| RatoiulMacMac a întrebat:

Scriu asta aici doar ca sa nu îmi mai fie asa de greu:
Numele meu este Aby eu am 15 ani si mi-a murit mama la 6 ani tatal meu este foarte distant de mine doar bunica mea se implica si nu stiu ce sa fac eu mi-as dori ca mama mea sa fie înca aici sau macar sai mai simt mirosul macar odata ca sa mi se duca dorul ea a murit de cancer eu eream mic si nu imi mai aduc aminte mirosul ei

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Din pacate nu poti da timpul inapoi si nici sa suferi la nesfarsit nu`si are rostul, asa ca nu este nevoie sa te pierzi in regrete sau depresii pentru ca ai o viata intreaga in fata ta.Pastreaz`o in gandurile tale, pentru ca ea este peste tot in jurul tau sub forma de energie, deci nu esti singura, iar tu concentreaza`te mai mult pe prezent.Cunoaste persoane noi, fii buna la scoala, gaseste`ti un vis in viata care sa te motiveze indeajuns de mult incat sa-l urmezi si zambeste cat mai des.Chiar daca nu ai starea de spirit necesara, ridica colturile gurii si vei vedea ca te vei simti mai bine happy

| RatoiulMacMac explică (pentru WaterDrop):

Multumes

| RatoiulMacMac explică (pentru WaterDrop):

Multumesc

| HazelEyes77 a răspuns (pentru RatoiulMacMac):

N ai pentru ce, macar atat putem face unii pentru altii sa ne incurajam.

8 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru mama ta. Iubirea materna n o inlocuieste nimic in lumea asta dar gandeste te ca o ai pe bunica ta si i fii recunoscator pentru iubirea si grija ei fata de tine Nu esti chiar atat de singur. Dumnezeu te iubeste. Te inteleg insa...Multe imbratisari si curaj dragul meu! Viata ta de abia acum incepe si multe lucruri bune poate vor recompensa suferinta ta de acum!

| Anuket a răspuns:

Poate o poză mai alină din durere, dar presupun că deja ai incercat asta... Persoanele mai apropiate te pot ajuta să te simți mai bine, dacă ele nu-și dau seama, zi-le tu ce te frământă pe tine.
Înțeleg în ce situație ești (poate nu în întregime), Acum un an tot cancerul i-am furat prietenei mele mama și cel mai rău e că înainte știa dinainte ce se va întâmpla
Ar trebui să faci ce-ți place, activitățile pe care le adori, sigur și-ar fi dorit să fi fericit.

| RatoiulMacMac explică (pentru Anuket):

Multumesc si da am încercat dar nu a mer

| alaandra a răspuns:

Roaga-te să îți apară în vis.si sa te liniștești.