| anonim_4396 a întrebat:

Se poate ca o perioada de cearta sa distruga o iubire? Adica ar putea ca sentimentele unui om sa treaca pe baza unor neantelegeri si sa se ajunga la raceala si lipsa de afectiune sau este altceva la mijloc?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
36 răspunsuri:
| relian a răspuns (pentru Freya1):

N-are cum in 3 ani de relatie sa fie obisnuinta, este iubire draga, obisnuinta apare dupa 50 de ani incolo la 60 de ani etc.

| August99 a răspuns:

Depinde de persoana

| Freya1 a răspuns (pentru relian):

Nu ai inteles.
Dupa 3 ani de relatie nu mai este acel fior nemarginit al iubiri.Am avut o relatie de 8 ani si nu am cum sa iti spun ca si in al 8-lea ani l-am iubit la fel ca in primul ci era acolo adica aveam o relatie, tineam la el, il respectam dar nu mai sarea inima din mine cand il vedeam sau sa ma planga ca stau fara el o perioada sau din astea...

| relian a răspuns (pentru Freya1):

Stiu ce spui dara tot dragoste este nu-i obisnuinta, te asigur. Obisnuinta vine atunci cand s cam duce sexu. dara atat timp cat faci sex cu el, cand iti place aia nu-i obisnuinta.

| PersonajFictiv a răspuns:

Bla bla bla.

se poate, daca nu e iubirea mai puternica decat efectele certurilor,dar daca e, nu se poate.
Si se poate sa fie cum zici tu acolo, dar cum am zis, depinde, ori e pe o perioada de timp ori permanent.

simplu, no?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea e ca pomul, daca nu a prins radacini, se poate smulge la prima adiere de vant.