| skydi a întrebat:

Se spune ca un "barbat adevarat" trebuie sa fie dur, sa nu pluteasca cu capul in nori, dar as vrea sa stiu ce parere aveti despre barbatii romantici, sensibili, barbatii care stiu sa iubeasca cu multa gingasie.
Voi spune anume de mine.Intradevar sunt foarte romantic, traiesc intr-o lume modelata de gindurile mele.Inteleg ca femeilor nu le place astfel de barbati care nu stau cu picioarele pe pamint.
P. S Sunt in zodia Pestelui.De ce femeilor nu le sunt plac astfel de barbati? Acesti romantici pot fi si cu picioarele pe pamint...

32 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu trebuie sa te iei dupa sabloane, sa fii cum le-ar place fetelor! Pe ele niciodata nu le multumesti! Daca esti romantic, sensibil...esti slab. Daca esti dur...au nevoie de tandrete.Fii asa cum esti!

| Flav a răspuns:

rolling on the floor ''barbatii care stiu sa iubeasca cu multa gingasie'' rolling on the floor
Modestia-i floare rara!
Altul care pozeaza in Sfantul Petru, manca-l-ar mama!
Cateva randuri:
1. Romantismul nu se (auto)declara. Cei cu adevarat romantici, nu vorbesc niciodata de romantism!
2. Intrebarea ta e de-a te scoate in evidenta, probabil treci printr-o perioada morocanoasa in ceea ce priveste femeile.
3. Daca eram femeie si-ti vedeam randurile, ma inveleam de ras. (Intradevar sunt foarte romantic, traiesc intr-o lume modelata de gindurile mele.) rolling on the floor
p. s. nu esti fratele lui Bacemi, nu!? thinking

| mgtow a răspuns:

Si eu sunt un barbat de treaba si romantic dar vad ca acel romanticism pe care il am nu il merita orice fata, pentru ca multe sunt ca sa isi bata joc si sa profite de situatia financiara, urasc chestia asta. Ia punele pe jar si vezi cum se simt ele cand nu le bagi in seama pentru ca indiferenta fata de ele demonstreaza ca nu esti disperat dupa ele.

| Alisa a răspuns:

Nu e vorba neaparat de chestia asta. Ca sa fii barbat adevarat nu trebuie sa fii dur, si mai ales nu cu o femeie. Dar nici nu trebuie sa ii dai totul pe tava de la inceput pentru ca apoi va profita. Trebuie sa o lasi sa creada ca esti cu picioarele pe pamant si abia apoi incet, incet sa ii arati din aceste parti pe care le ai, care sigur o vor surprinde in mod placut.
Nu toti barbatii au darul acesta de a fii romantici, de a stii ce sa faca si cum sa faca la momentul potrivit, sa fie finuti, sa stie cum sa se comporte cu o femeie, cand sa o alinte si cand nu, si multe altele.
Ea trebuie sa se simta protejata in preajma ta, sa ii dai acel sentiment de protectie, cum ca nimeni si nimic nu o poate rani sau sa ii faca rau. Si pentru a face acest lucru nu trebuie sa fii dur, eu prin "dur", de exemplu mai inteleg sa fie si badaran, sa fie mereu cum vrea el si sa nu tina cont si de ceea ce isi doreste ea sau de ceea ce ii place, si sa fie mereu cum zice el, ceea ce nu este bine, deoarece el asa crede ca isi arata autoritatea, iar acea femeie nu e proprietatea lui. Am spus toata astea ca o paranteza.
Desigur ca femeilor le plac barbatii romantici, gingasi dar acestia sa fie asa la momentul potrivit. Trebuie sa o lasi sa te descopere usor, cu timpul.
Poti sa fii sigur ca o femeie va aprecia mai mult tipul acesta de barbat, care stie ce si cum sa ii ofere, decat unul care il intereseaza doar de el, si nu stie sa isi arate iubirea si prin gesturi "sensibile".
Numai bine si sper ca ai inteles ceea ce am vrut sa spun!

Răspuns utilizator avertizat
| Narcis2007 a răspuns:

La majoritatea femeilor le plac astfel de barbati doar ca "barbatii adevarati" o iau inainte iar femeile au impresia ca fiecare barbat e asa

| elasexygagica a răspuns:

Femeile vor actiune nu versuri expirate ale sifilisului de eminescu...

| LeMotán a răspuns:

Nu cred ca este o regula general valabila cu privire la barbatul adevarat. Nu e nici o problema daca esti romantic, sensibil etc. Probabil nu ai gasit tu inca fata care sa te aprecieze pentru ceea ce esti. Intr-adevar, majoritatea fetelor prefera "baietii rai", dar cand cresc si vor sa se linisteasca, tot la un "baiat bun" bun apeleaza. Chestia ca traiesti in lumea ta e cam ciudata, incearca sa socializezi mai mult. Am impresia ca nu prea faci asta. Experimenteaza, chiar daca vezi relatii fara viitor sau nu iti plac anumite fete, macar inveti cate ceva. Mult succes!

| usernamealy a răspuns:

Mie imi placlove struck

| usernamealy a răspuns:

Si sunt sigura ca mai sunt multe fete carora le plac astfel de barbati;*

| InoKo a răspuns:

Wow.nu stiu cine care fata te-a mintit ca fetelor nu le plac asa barbati...eu numai de astea caut.eu de exemplu ador baietii romanici.pentru ca insusi eu sunt foarte romantica, sensibila, si am nevoie de cineva care sa-mi intre mereu in preferinte.sa ma dezmierde sa ma alinte si sa-mi faca cadouri.Sa nu fie asa sever.Eu una vreau un prieten care sa iubeasca asa ca tine.si nimic n-am imptriva unor asa genuri de baieti.asa ca stai linistit.Nustiu ce or sa spuna alte fete.eu insa asta iti spun.

| Violent a răspuns:

Nu trebuie sa fii dur ca sa demonstrezi ca esti barbat.Sunt si alte metode de a demonstra acest lucru, dar oricum trebuie sa fii un pic cu picioarele pe pamint.Sunt si unele femei care iubesc si acest gen de barbati de exemplu ca tine. Femeile au diferite gusturi si barbatii la fel.Fiecare persoana este diferita.

| Buttercup30 a răspuns:

Eu sunt berbec, si scrie in horoscop ca ma indragostesc repede depesti.Si asa e.
Dar nu prea imi plac baietii sensibili.
Cred ca nu le place genul asta pentru ca nu le ofera siguranta

| yoo23 a răspuns:

Fetelor le plac mai mult barbatii mai duri, sa se simta in siguranta, si sa se mandresca cu tine.Astea sunt alte vremuri. dar sigur, tuturor fetelor le plac baietii care le fac cadouri, le da o floare, si le spun vorbe frumoase.

| 4b a răspuns:

Stai linistit, nu toata lumea a invatat sa aprecieze cu adevaratwinking
PS: da-le in kol de zodii...''Romantismul este parfumul ce transformă rătăcirea în trăire.''

| Dreamy a răspuns:

Mie imi place partea de mijloc...nici prea fetita dar nici prea purcelus

| Cortex a răspuns:

Esti gay?

| aliceinchains a răspuns:

Barbati care stiu sa iubeasca cu multa gingasie?rolling on the floor
o lume modelata de gandurile mele?rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!, Eu sunt fata deci o sa iti zic parerea mea : Eu zic ca noua "fetelor" ne plac baietii romantici ( dar nu exagerat ), cu picioarele pe pamant, dar putin si in lumea lor, sa le apere pe fete, dap, sa fie si sensibili ( dar putin ) pentru ca pe urma daca esti foarte sensibil, fetele o sa creada ca esti lasi, si nu este bine deci Eu iti zic sa fi un pic din toate : putin tupeist, putin sensibil, cu piocioarele pe pamant, romantic, sa vorbesti frumos cu ele. Cam asta este parerea mea ( crede-ma ca am multe prietene, si toate au aceeasi parere big grin ) Sper ca ti-am fost de ajutor, fundita? puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skydi fetelor le place sa viseze la aia duri dar sa-i iubeasca pe cei romantici si sensibili. le place sa faca sex cu aia duri dar sa nu-i aiba prea mult pe-aproape.problema e alta.nu toti sunt atat de duri.doar 2-3%. restul doar se dau mari, pana se indragostesc. dupa aia sunt niste pisoiasi blaaaanzi si dragalaaasi si se mooaaaaie de nu-i mai cunosti.incepi sa-i auzi; scumpi, pisoias, capsunico, mami in sus, mami in jos, tuca, tuturelul meu. ti se face rau cand stii ce tari se dadeau si cum au ajuns niste umbre.sa vezi in colectiv. tot asa se dau mari si tari, iar acasa in fata sotiilor sunt niste papa lapte.asa ca fii linistit.nu tot ce se spune e adevarat. duritatea are locul ei si sensibilitatea locul ei toate la timpul lor.stii, un englez enervat, ii scapa sotiei doua palme peste ochi; vaaaiii mi-e frica, zice ea ridicand mainile la obraji. el o ia ocotitor de dupa umeri; nu te teme draga mea. sunt langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pesti? cauta`ti o fata care sa fie rac love struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a spus asta? Toti barbatii sunt sensibili, doar ca nu toti o arata. Cei care o arata prea mult, risca sa "pice" putin. Si aceasta sensibilitate sa fie luata ca pe o slabiciune. Dar doar de femeile care nu sunt in stare sa aprecieze aceasta sensibilitate. Nu prea are relevanta ca esti zodia pesti, ci doar caracterul tau. Daca o domnisoara te-a parasit nu inseamna ca toate femeile sunt asa.Capul sus si pastreaza-ti comportamentul pentru o fata care sa merite.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a scris versuri, mi-a cantat cantece, m-a plimbat, ne-am casatorit, acum imi scrie mai rar, dar imi scrie mailuri pline de dragoste, plimbari romantice... etc.
mariaj perfect, sper sa fie tot asa :-) si pe mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E gay laughing sigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună. Foarte frumos,mă bucur să aud aşa ceva. Nu eşti singurul romantic pe aici...
Este evident că o fată romantică îşi doreşte un băiat ca şi ea; se vor completa unul pe celălalt,vor gândi la fel,vor avea aceleaşi vise,dorinţe, gânduri, oportunităţi în viaţă etc. Vor constata la un moment dat că sunt suflete pereche...chiar dacă nu s-au mai văzut niciodată vor avea impresia că se cunosc de o viaţă şi vor fi fericiţi împreună.
Eu sunt romantică,sensibilă,sentimentală ca şi prietenul meu. Suntem exact ca două picături de apă... iubesc din interesul să fiu iubită. Atâta timp cât îmi smulge un zâmbet în fiecare clipă,mă face să radiez de fericire,are grijă de mine,mă "răsfaţă",mă iubeşte şi există respect reciproc, nu am de ce să mă plâng. Ne simţim minunat împreună.
Eu îţi doresc să găseşti o fată care să-ţi merite calităţile, să ştie să te aprecieze cu-adevărat şi să te iubească sincer.
O zi frumosă în continuare.

| äπđÿ a răspuns:

Sunt plutitor nu ma intereseaza ca nu ma plac femeile oh go on nu ma intereseaza traiesc in lumea mea pe strada eu cu ai mei! oricum fetelor le plac astia visatori iti zic euwinking depinde de fata'.

| MasterSpirit a răspuns:

Ba,sunt barbat, dar cum sa ii placa unei femei unu care e....na,o femeie trebuie protejata si iubita,dar nu sa fi si tu alta fata,intelegi,trebuie sa le combini, si tupeu fata de alti, romantic fata de ia, daca vine unu si ii da o palma, ce faci? Prietene, te rog las-o...

| Cătălina_6063 a răspuns:

Sincer mie imi place mai mult un romantic decat un "barbat adevarat" cum zici tu. Mai bine sai arati persoanei iubite ca o iubesti decat sa o bati...

| 46 a răspuns:

Daca esti peste, cauta-ti o leoaica! Sigur o sa va potriviti in orice circumstantahappy

| PlaiCuBoi a răspuns:

Trebuia sa te nasti femeie...esti ca dirigarolling on the floor