| farapoftadeviata a întrebat:

Si iata ca a venit si 1 Martie, cand toti ar trebui sa fie fericiti. Pentru unii poate a venit primavara pentru altii este inca iarna in sufletul lor, cupluri peste tot, suficient cat sa te faca sa oftezi si sa fii melancolic. Toti prietenii vor iesi cu iubitele, u voi petrecere inca 1 seara gandidu-ma la ce frumos ar fi sa ai pe cineva drag la tine.

P.S: la multi ani pentru doamnele si domnisoarele

8 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

E o zi despre care se zice ca e poarta spre anotimpul cald. zi speciala e in fiecare zi, oricand vrei tu s-o faci speciala. trebuie doar sa stii s-o faci. si lunea e speciala, daca faci ceva special, nu?

| LittleDrop a răspuns:

Nu esti singurul/singura fara pofta de viata la inceput de primavara. stiu cum e, dar va fi bine si pentru noi, astia care inca mai asteptam soarele pe strada noastra. O primavara cat mai frumoasa! :*

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pai,de ce nu iesi afara si-ti gasesti o prietena?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Da,o întrebare fumoasă, frumos din partea ta, La mulţi ani şi din partea mea tuturor doamnelor şi domnişoarelor, o primăvară frumoasă tuturor!
Te pup!

| AlbaAura a răspuns:

Mulțumesc! Dar de ce fara pofta de viața? Te-a copleșit melancolia?
Este o povara sa taraști dupa tine amintirea zilelor fericite.Amintirea cuiva drag...pastreaza,face sa dainuie, recompune ceea ce timpul a distrus.E asemenea carților din biblioteca.Cauți cate una cand nu mai ai nimic nou de citit.
O povara dulce-amara...Melancolia,un rai din care nu poți fi izgonit.

| farapoftadeviata explică (pentru AlbaAura):

Atata timp cat este cineva langa mine uit, dar cum plec de langa prieteni iar ma napadesc amintirile si asta pur si simplu te omoara incetul cu incetul.

| AlbaAura a răspuns (pentru farapoftadeviata):

Am mai spus asta și o repet.Nu trebuie sa traiești in chip de salcie plangatoare, ci sa te preocupi de cu totul altceva ce te ajuta sa uiți.Asta este unul din secretele puterii omului.Al inverșunarii de a trai. Evita pentru un timp singuratatea, traiește intre oameni, cu timpul durerea se va stinge și ranile se vor vindeca.Nu mai fii trist pentru ca omul trist, este dușmanul lui insuși. Poți face intotdeauna mai mult decat crezi.Gndește pozitiv și vei simți ca ceea ce gandurile se deprind sa spuie, inima se obișnuiește sa creada. O duminica frumoasa, cu zambete și cu bucurii impartașite!

| caroollina a răspuns:

Mersi:*