| TheMoonGirl a întrebat:

Situatia e asa: imi place de un baiat de 15 ani. Ma inteleg foarte bine cu el ( vorbesc prin sms, fata in fata,. etc intelegeti voi big grin ), dar totusi el nu se uita la fete ca mine. A fost la mine in scoala deci stiu tot despre el, dar ne intalnim rare ori pentru ca sta destul de departe de mine. In momentul de fata e cu o fata de varsta mea (14 ani) cu care se cearta din 2 in 2 saptamini dar se impaca la loc. Ce sa fac sa ii atrag atentia, adica sa`si dea seama ca il plac dar intr-un mod discret? fundita:X

Răspuns Câştigător
| alexutza003 a răspuns:

In primul rand el este intr-o relatie si chiar daca nu este tocmai o relatie stalucitata din moment ce se impaca dupa fiecare cearta inseamna ca asta isi doresc amundoi punete in locul acelei fete si sa apara alta sa iti faca mai multe probleme decat ai cum te-ai simti? Daca esti sigura 100% ca si el te place mai mult decat o place pe actuala atragei atentia spune-i discret ca il simpatizezi

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Cel mai bun sfat după părerea mea este să aştepţi să se certe şi să se termine tot între ei, şi apoi să intervii tu. Altfel cred că iese naşpa.
Eventual ai putea să-i deschizi ochii tipului, să-i arăţi că nu mai merită să-şi piardă timpul cu tipa aia.

| dianadiana2000 a răspuns:

Pai...daca sunteti buni prieteni, poti vb orice cu el si ii poti spune ca fata aceea nu-l merita(stii tu chestii d'astea)si ca mai bine s'ar uita in jurul lui si poate si'ar da seama ca e placut int'un fel anume de ceva si dup'aia ii spui ca despre tine e vb...stii? succes!

| TheLastDancer15 a răspuns:

Hmmm cred ca da.
adica:
Incercarea moartea n-are!
si totusi, tu simti ceva pentru el!
asa ca:
De ce nu?
Bafta :X:*