| WhiteAnGeLL a întrebat:

Soo, mie imi place de un baiat si le-am spus asta si celor mai bune prietene ale mele (sunt 2). Prima nu a spus nimanui pe cand a doua a promis ca nu va spune nimanui dar totusi a facut-o.Si intr-o zi a doua prietena ii spune unei fete din aceiasi clasa cu baiatul respectiv ca mie imi place de el, fara ca eu sa stiu.
Azi la scoala fata din clasa cu baiatul ii spune(lui) ca il plac (eu cred, sunt sigura ca a doua prietena i-a spus acelei fete sa ii spuna baiatului).
Seara am aflat ca a doua prietena i-a spus primei ca ea o sa ii spuna acelui baiat ca il plac si i-a spus sa nu-mi spuna mie.
Eu acum ma simt foarte jeneta si imi este rusine sa dau ochiii cu acel baiat.
Nu stiu ce sa fac, voi ce credeti?
VA rog raspunsuri serioase, iar pentru cel mai bun raspuns dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti jenata de chestia asta. Tuturor li se intampla asta, si pur si simplu, s; a intamplat.Prietena ta nu trebuia sa ii zica, totusi, a promis.Deja s-a intamplat chestia asta si nu mai ai ce face.Asteapta sa vezi cum reactioneaza baiatul, daca te mai baga in seama.Zambeste'i si tu cand il vezi daca ai curaj. daca nu, prefa; te ca nu vrei sa il vezi, ca esti timida. S'ar putea sa te salute el.Succes :*

6 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Pai in primul rind ia tu intiativa, spune-i baiatului ca il placi (pentru ca nu stii ce a ajuns de fapt la urechile lui) iar despre "prietenele" tale, e simplu, data viitoare fii mai exigenta si alege prietene in care poti avea incredere.

| mistikk a răspuns:

Nu fi copil de ce sa te ascunzi de sentimente? gandeste matur pana la urma vei afla daca si el simte la fel si poate prietenele tale ti-au fost de ajutor nu renunta la el fa-ti curaj altfel doar vei visa al el asa ca nu mai astepta nu-ti fie rusine de sentimentele tale pana la urma de ce suntem pe acest pamant? ne nastem crestem iubim...si murim asa ca bucura-te de viata ta frumoasa de acesti ani ai copilariei pentru ca mai tarziu vei regreta ca nu ai facut tot ce ti-a trecut prin cap crede-ma sa ai mereu incredere in tine kiss

| Djlsghtnquuw a răspuns:

@ Bogdansl.de asta este creat acest site.ca sa ceri sfaturi. Tu ii zici lu maica'ta tot ce faci? nu cred. oricum ar actiona oamenii, macar ai spus ceea ce ai face, nu? oh go on

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Bine, dar mai multe le spui prietenilor. poate caparintii nu sunt de acord cu ceea ce faci.

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Cea de-a doua fata nu iti e prietena cu adevarat, cel mai indicat in ziua de azi este sa nu spui secretele tale nimanui, astazi in nimeni nu mai poti avea incredere.Eu spun asta din proprie experienta, nu spune nimanui nimic din ce faci sau gandesti! Prietenii adevarati sunt foarte rari!sad

| Diana_3268 a răspuns:

Ti-e rusine ca iubesti?happy