| SecretLovee a întrebat:

Heii TPU! decii am o problema...mie imi place mult un baiat si am spus asta doar unei prietene de`a mele care e in clasa cu el...asa si ea mi-a promis ca nu va spune nimanui..asta pana azi cand am iesit de la scoala si niste fete au inceput sa imi zica de el, sa ma intrebe daca il plac iar eu am zis ca nu iar ele au spus ca maine ii va spune..pff eu nu vreau sa afle nimeni,parca vad maine toata clasa va rade si altele, am avut incredere in acea prietena dar s-a dovedit ca nu e bine sa ai incredere in nimeni, nici nu vreau sa merg maine la scoalacryingsau nu stiu ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SoundTapes a răspuns:

Stai calma, neaga in continuare, tine capul sus, si orice s-ar zice nu conteaza.
Iar asa zisa prietena las-o incolo, fa-i un scandal monstru intre 4 ochi, si las-o in drumul ei, in viata nu poti trai cu oameni de genu' asta.
Mergi in continuare la scoala, ce daca rad de tine? Crezi ca lor nu le-a placut niciodata de cineva? Lasa-i in pace orice ar face, daca baiatul acela nu vrei sa afle ca il placi spune tuturor ca a fost o barfa falsa.winking.
Sper sa te ajute:*

9 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Tu fi tare si cu fruntea sus! spune ca ii o minciuna care ti-a scos-o cealalta si ca tie nu-ti place de nimeni!
Daca ea s-a adeverit a fi o falsa, fi tu mai desteapta si las-o pe ea de mincinoasa in fata scolii!

| mona a răspuns:

Din contra, du-te la scoala si poti sa -i zici prietenei tale ca a fost doar o incercare, i-ai incercat increderea si s a dovedit a fi o falsa prietena

| consilierultau001 a răspuns:

Nu este bine sa spui secretele tale nimanui astea sunt niste coduri personale. de ce sa te temi de reactia clasei? ai curaj si infrunta-i daca sinti ca il iubesti nu trebuie sa te feresti si sa minti

| Emmeii a răspuns:

Bună.
De ce nu ai recunoscut pur şi simplu că îl placi? Care e problema lor, cu ce motiv ar râde de tine? Este problema ta pe cine placi sau nu, şi nu este nici un motiv de râs în asta. Nu poţi şti, e posibil ca şi acel băiat să te placă. Nu te ascunde după asta şi încearcă să pari cât mai naturală.
Baftă!

| EmySweety a răspuns:

Nu o lasa sa te vada afectata de ceea ce a facut ea. Fruntea sus, nu ai de ce sa dai explicatii nimanui despre ceea ce simti tu pentru o alta persoana. Curiosii sa isi vada de treaba lor!happy

| Dariusuu a răspuns:

Nu le prea da atentie, chiar nu conteaza parerea lor conteaza parerea baiatului.

Nu ar fi frumos sa afle tipul pe care il placi de la niste fete.

Spune-i ce simti pentru el, chiar va aprecia sinceritatea ta.

| Sandu_Razvan_1990 a răspuns:

Te duci la scoala si le zici vreo douo frumoase la aia care zic ceva iar cu t.a.r.f.a ai sa nu mai vorbesti cu ea.

| alexandrarusu a răspuns:

Păi e bine şi să negi dar poţi să spui clar la toţi da îmi place de el, probleme? sau să fugi de adevar şi să zici că nu, iar prietena ta, e o adevarata tradatuare, scuză-mă dar trebuie să ii faci la fel, sper că am ajutat

| SecretLovee explică:

Totusi si eu am o parte din vin, deoarece acum ceva timp cand m-am intalnit cu baiatul de care ii place prietenei mele i-am spus ca ea il place, alfel ea singura nu ar fi avut curaj..in fine atuncin ea mi-a zis ca se va razbuna si uite chiar asa a fost, mi-a zis ca a vrut sa vada cum s`a simtit ea atunci...