| Vreausapot a întrebat:

Sora mea este o nesimtita.
Ea mi-a dat un catel sa am grija de el(ea sta la oras si eu la tara si deoarece ca lucreaza nu are timp de el) timp de 3 luni si acum a venit si mi-a luat cainele ca este al ei.Ea imi spusese ca mi-l aduce peste o saptamana dar dupa mi-a spus la telefon ca cainele este al ei si ca nu mi-l mai da.Pentru chestia asta i-am spus ca daca ma mai vede pe strada nici sa nu se mai uite la mine.Adica eu am avut grija de catel,i-am luat "treburile" din casa cand le facea, primisem si cateva certuri de la tatal meu deoarece nu suporta cand animalele se usureaza in casa si acum.Pana si lui incepuse sa ii placa.Acum nu o mai suport deloc. Vreau sa inchei orice legatura cu ea.
Voi ce parere aveti de sora mea nenorocita?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca asta este o problema pe care ai fii putu sa o discuti cu parintii tai?
Ce vrei sa facem noi pentru tine?
Nu cred ca sora-ta este o nenorocita, ci doar o smechera!
Alegeti cuvintele cum trebuie, pentru ca, o sora, ramane o legatura de sange si daca o vei pierde, vei realiza ca ceea ce spui acum si ura pe care o simti, nu este normala.
Fiind cainele ei, era de asteptat ca la un moment dat sa ti-l ceara inapoi, ceea ce a si facut.
Ca sa nu mai suferi atat, cumpara-ti un caine, sau roaga-l pe tatal tau sa-ti ia si tie un caine, in felul asta, va fi propietatea ta si nu ti-l poate lua nimeni!

| Freya1 a răspuns:

Daa e o nenorocita ca are un caine de care te-a rugat sa ai grija un pic ca si o sora buna sa poata sa se descurce si tu esti tare de treaba ca nu ai inteles ca acel caine nu este al tau si ca daca vrei si tu unul trebuie sa iti cumperi.
Daca nu vroiai sa ai grija de el sau te-ai gandit ca te vei atasa trebuia sa nu il iei de la bun inceput e normal sa vina sa il ia daca ti-a spus ca face asta.

| danay72 a răspuns:

Discuta sincer și deschis cu ea și veți ajunge la o înțelegere. Dar vorbește cu blândețe și respect profund și nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.

| Emma30555 a răspuns:

O sa va împăcati ca doar sunteți surori. Trebuie sa înveți și sa ierți. Ea ar trebui sa îți ceara scuze. A greșit și ea ca trebuia sa îți explice de la început ca doar vrea sa ai grija de el o perioada, cred ca si cățelul s-a atașat de voi, dar poate ca a simțit nevoia sa îl ia înapoi poate are nevoie de afecțiunea unui animalut asa ca discuta cu ea și vezi de ce a procedat asa și încearcă sa nu ii porți atâta pica, ca toți oamenii greșesc trebuie sa vezi și faptele bune ale oamenilor nu doar când greșesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce drama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as fi impins-o demult in fata unei masini in locul tau.

Răspuns utilizator avertizat