| maria_3882 a întrebat:

Stau cu un prieten cu 39 de ani diferenta de varsta, este casatorit si pe deasupra si afemeiat jura ca ma iubeste doar pe mine dar eu stiu si simt ca nu e chiar asa de 3 ani de cand sunt cu el parca ar fi un blestem nu pot n-am destula putere sa ma despart de el il iubesc prea mult si el zice tot la fel dar eu sufar groaznic in acelasi timp ajutati-ma ce sa fac?

19 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de ce te-ai combinat cu un asemenea om, parerea mea este ca ai facut o mare greseala si acum trebuie s-o indrepti, desparte-te de el, cu cat mai repede, cu atat mai bine. Suferinta despartirii va trece cu timpul, gandeste-te ca vei suferi mai mult daca nu te desparti. Succes si numai bine!

| fabiola a răspuns:

Ar fi cazul sa te maturizezi si tu! Priveste dincolo de el, viata e frumoasa si trebuie sa faci totul ca sa traiesti in sentimente curate!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pai daca zice ca te iubeste, de ce nu te ia de nevasta? Trebuie sa te trezesti din aceasta situatie si sa te gandesti, ca va veni o zi in care regretele vor fi tardive.

| anad a răspuns:

Ce poate sa te tina legata de un om la aproape 60 de ani(sau mai multi?)? Sigur este o persoana care profita de tineretea, naivitatea si credulitatea ta. Cred ca te iubeste, ca esti o trufanda pentru el, dar oare doar atata meriti? Cu el nu ai nici un viitor, ci doar iti irosesti tineretea (mai ales ca spui ca nu esti fericita!). Sper ca vei avea puterea si orgoliul sa vezi cu adevarat ce-ti ofera el!

| alessia5158 a răspuns:

Nu, nu te iubeste! dup'un timp, "stors" de vlaga tot la nevasta se va-ntoace( daca-l va mai primi!)De ce? Pentru ca tu nu vei mai fi "confirmarea" lui de barbat viril!

...ar trebui sa stii ca, in jurul varstei de 50 de ani(mai repede sau mai tarziu), majoritatea barbatilor intra intr-o perioada de involutie treptata a funcției testiculare, însoțita de tulburari neurovegetative.La barbati se numeste andropauza, la femei se numeste menopauza! In aceasta perioada, "speriati" ca nu peste mult timp isi vor pierde virilitatea, multi barbati(statistic vorbind )cauta cu obstinatie "confirmarea" barbatiei lor. Asfel, barbatul, inainte echilibrat si fidel, devine afemeiat, instabil nervos, mereu nemultumit si nesatisfacut de sine, plictisit etc. Daca nu-si cauta/gaseste o compensare acasa, la slujba, intr-un hobby, barbataul traverseaza cu mult mai greu aceasta perioada decat o femeie. Dupa aceasta perioada tumultoasa si instabila (care poate dura5- 10 -15 ani, depinde de individ) urmeaza PAUZA!

| EUSIATIT a răspuns:

Mai. stai cu bunicul tau. esti inconstienta ca sa nu spun altfel. sau poate nu pe poti abtine si ti trebuie,, om linga tine mereu.

| Vizitiul a răspuns:

De ce stai cu el daca e afemeiat? Iti raspund eu: Nu mai aruncati iubirea in fata, ca deveniti penibile! Este casatorit? Nu ai mustrari de constiinta? Inseamna ca esti o mare nesimtita, si nu e jignire, e un adevar. Eu v-as priva de libertate pe amandoi, e inadmisibil asa ceva. Ce poti sa faci? Sa incerci sa te schimbi. Recunoaste ca esti egoista, nu indragostita.

| Vizitiul a răspuns:

Harciog -Vad ca stii despre nocivitatea tigarilor. Sa inteleg ca exista mass-media si-n padurehee hee?

| Sin a răspuns:

E casatorit, afemeiat si mai e si cu 39 de ani mai in varsta...
Vrei sa-ti spun pe scurt ca sa intelegi mai bine?: si-a gasit o pustoaica naiva pe care poate s-o duca usor de nas dupa bunul lui plac.Azi esti tu, maine e alta si tot asa.
Ramai cu el daca iti place sa fii a V-a roata de la caruta/folosita.Stai linistita ca n-o sa-si lase el nevasta pentru tine si nici n-o sa devina usa de biserica tot afemeiat o sa ramana.

| carminaburana43 a răspuns:

E clar ca tipul stie ce sa-ti faca sa-l iubesti.Paraseste-l.In prima luna vei suferi groaznic dar pe urma te vei vindeca si vei vedea ca mai exista si alti barbati care chiar daca nu sunt atit de grozavi in sex ca si el stiu sa te iubeasca mai mult decit asta. Ori daca crezi ca nu poti, atunci rabda.Nu putem mereu sa le avem pe toate.Si sex fantastic de bun si o iubire ca-n povesti.

| clauss a răspuns:

Draga maria tu esti constienta ce spui si ce faci?
sa le luam pe rand;
1 cred ca are copii mai mari ca tine
2 diferenta de ani
3 peste 5-10 ani il speli de c...at, asta daca nu ai norocul sa plece la ceruri
4 te satisface mai bine el decat unul apropiat varstei tale?, nu cred
5 tu nu vrei copii?, sa zicem ca va putea sa ti faca un copil, dar mai poate sa i ofere ceva in viata avand impediment varsta?, nu cred
6 e afemeiat si cred ca naive ca tine a mai avut la viata lui
7 ce o sa zica lumea cand te vede cu el?
incearca sa cunosti barbati de varsta ta, sau apropiati si lasa l pe bunic in pace, eventual cumparai un baston de despartire
pa maria si sa auzim de bine

| ines a răspuns:

Sincer e o diferenta prea mare. Parerea mea e sa-ti vezi de viata ta cu toate ca despartirea doare dar trece cu timpul.Nu faci alt ceva decat sa pierzi niste ani fericita n-ai cum sa fi.

youtube download

| Nicoleta a răspuns:

Te-ai gandit ca e posibil ca el sa spuna aceleasi cuvinte si sotiei si altor femei? Ce dovezi ai ca el te iubeste numai pe tine? Daca ar fi asa, acum tu ai fi oficial cu el sau poate chiar sotia lui.
Nu are rost sa fii tu cea care sufera, desparte-te de el. Nu iti strica viata pe o relatie imposibila.
Poate iti va fi greu, dar cu timpul vei trece mai departe.

| traficanta a răspuns:

Cum cu 39 de ani dif de varsta? oameni buni voi GANDITI?

| RS4 a răspuns:

39 de ani diferenta? sigur nu ti-e bunic? Da, stai linistita, te iubeste! doar pe tine!

P. S. : just kidding
adica tu ai 21 de ani si el 60, adica faceti nunta, apoi el moare! sau cum e pana la urma ca nu-mi dau seama!

| yoyodedeea a răspuns:

Baga-ti mintile in captongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti nebuna.sau inteleapta ca porcul cu teleanca. ori ca monica columbofila.

| Alexandra09637 a răspuns:

Daca doresti, ma poti contacta pe adresa de e-mail psiho.brancusi@yahoo.com sau la nr. 0727706090, pentru a stabili detaliile unei eventuale discutii. Alexandra Patrascu, psiholog clinician, policlinica Brancusi