| madyshoor a întrebat:

TPU numai voi ma puteti ajuta.... Eu si prietenul meu suntem de 3 ani impreuna eu am o preitena foarte buna pe nume,, Alina " ea a avut o relatie cu un baiat de 2 ani lucrurile nu au mers bine intre ei si s-au despartit intre timp el isi facuse o prietena Alina a aflat dupa 2 saptamani ca este gravida a decis sa faca avort si sa nu ii spuna ma rugat frumos sa il despart pe prietenul ei de fata aia eu am stat 2 zile cu el sa il despart de ea dupa cateva zile prietenul meu a aflat si sa suparat pe mine ne-am despartit si dupa cateva ore ne-am impacat eu i-an explicat cum a fost toata faza dar el tot nu ma crezut mi-a zis ca eu am sa sufar mult mai mult decat a suferit el! Prietenul meu ma inselat dupa ce am aflat mi-a zis ca a pus pariu cu un prieten ca se va culca cu fata aia in final eu i-am zis sa nu faca asta dar el are orgoliul foarte mare si se va culca cu ea.... Mi-a zis ca dupa ce se va culca cu ea va inceta cu toate porcariile si vom fi cum am fost inainte! Ce zice-ti sa mai stau cu el? Eu il iubesc mult si el ma iubeste! Va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac! crying

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca voi va iubiti, atunci acceptati-va asa cum sunteti si continuati-va iubirea.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu ai facut o favoare prietenei tale nefericite si greseala ta e ca nu i-ai spus din start despre ce e vorba,iar el orgolios,si-a propus sa se culce cu cealalta fata.
Relatia voastra se bazeaza pe orgoliu,nu pe dragoste.
Si,orgoliul lui nemasurat, o va distruge.
Cand iubesti un om, nu te culci in stanga si-n dreapta in functie de pariuri...
Cauta un suflet capabil sa inteleaga ce inseamna prietenie, dragoste si sa le respecte.
Pentru ca acum, ai cam ramas singura.

| Purec a răspuns:

Iubirea s-a terminat din momentul in care tu l-ai inselat. o sa fiti probabil din nou impreuna, dar e va sfarsi curand

| cristimihailov a răspuns:

Dragostea e ceva frumos.
Ce aveti voi acolo cu siguranta nu se cheama dragoste.

Lasa-l. Nu merita sa te lasi calcata in picioare atata.

Mai bine concentreaza-te la drumul tau. Al lui e al lui.

| Oana92 a răspuns:

Daca si asta e iubire...

| sofisis a răspuns (pentru Oana92):

Asta voiam si eu sa spun... daca si asta e iubire.
ON TOPIC : Ma fata, cum adica voi va iubiti dar tu stai cu ala de dragul prietenei tale, el te inseala ca e incapatanat si vrea sa castige un pariu. WTF? Aveti o relatie tare moderna.
Tu stii daca te deranjeaza sau nu atat de tare ca se culca cu alta. Daca te deranjeaza ideea, normal ca il lasi. Daca nu, consideri ca sunteti chit si aia e...mergeti inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica pentru tine a fost ok sa stai cu altul dar el e de condamnat cand a facut acelasi lucru?

Ce sa zic, iubiti-va mult, in continuare! Relatia voastra chiar are un viitor.

| ZuzuMissy a răspuns:

Cam aiurea iubirea dintre voi doi... 2 intrebari, tu cati ani ai? si a 2, voi 2 v-ati iubit? adica te-ai culcat cu el?