| Anaolari23 a întrebat:

Sunt însărcinată în săptămâna 23 săptămâna trecută am făcut ecografie și totul era ok.bebelușul îl simțeam bine și mai în fiecare zi, am primit un tratament de 5 zile deoarece s-a confirmat că am (hipertonus uterin) am terminat medicamentele și cam nu prea simt bebelușul ????am burta moale de marca nu voi fii însărcinată, am avut pină acum această senzație și totul era bine dar oricum nu sunt liniștită! ce pot face îmi spuneți cineva ceva, poate cineva din mămici ai avut la fel așa situație sau au simțit așa ceva!?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ori de cate ori simti ca e ceva in neregula, mergi urgent la un consult ginecologic.

| AdelinaC a răspuns:

Mergi rapid si mai fa o eco fetala, nu e semn bun daca nu il mai simti.

| AliGab a răspuns:

Pentru linistea ta fugi si fa o ecografie, insa nu te ingrijora peste masura. Eu sunt in sapt 21 si uneori nu-mi simt bebele activ 2-3 zile, dupa care iar ii simt miscarile.

| Anaolari23 explică (pentru AliGab):

Am mai trecut prin așa ceva și mai înainte adică să nu-l prea simt tot cate 2-3 zile.și după îl simțeam..chiar acum stau întinsă în pat și mi sa făcut burta ovală? am simțit cu să încordat și sa făcut că un boț în sus in burta! totuși sper sa fie bine îmi doresc fff mult!