| Florentina21 a întrebat:

Intrebare pentru mamici. Voi la cat timp v-ati simtit bebelusul in burtica?sadEu am 21 de saptamani si inca nu simt nimicsad pe data de 10 sunt programata la morfologia fetala (daca puteti sa imi spuneti ce se face acolo este minunat) dar stau asa stresata ca nu simt bebele.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La prima sarcină copilul mișcă la patru luni (16 spătămâni), de la a doua sarcină la 3 luni (12 săptămâni).
Mișcă și la tine dar poate este mai lent și nu ai fost atentă.
Mergi la control ori de câte ori ești chemată, sănătate și naștere ușoară!
Pa, pa.