| LaviniuA a întrebat:

Sunt singura care habar n-are ce rude are? Parca mereu mai apare cate cineva.

Nu merg la intruniri si ma vad rar doar cu cativa... dar parintii uneori imi povestesc despre nu stiu ce ruda, fratele unchiului x sau unchiul nepotului cutarica de ma baga in ceata laughing
Nici gradele de rudenie nu le stiu prea bine sa fiu sincera.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nici eu nu îmi știu toate neamurile, si chiar ma distrează când ma trezesc cu câte cineva ce imi zice "ce mai faci nepoata?".Sau cu bunica ce imi povestește de Ion ce s-a certat cu sora lui Maria ca a stat în povesti cu verișoara noastră Lenuța, ce e măritată cu Vasile și il are copil pe Georgel...și eu sunt "cine naiba sunt astea? "

| helpforyou a răspuns:

Lasa, ca nu e doar la tine atat de complicat. Daca a fi la tara nici macar pe nume nu le spune.
Zice? " Maria a lui Ion din vale sau Cristi a lui inecatu" Deci sunt niste faza la tara, de poti sa faci cateva filme. Exemplele data sunt reala. :0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti singura, eu nici n-am fost la botez la copiii verilor primari, daca nu e o legatura stransa ce rost are.

| Fantaspirit a răspuns:

E mai bine, ești mai câștigatăwinking

| IarsiIar a răspuns:

Nu esti singura dar nici nu sunt multi ca tine.
Ar fi bine sa-i cunosti. Macar sa stii de ei, cine sunt si cum arata.
In tinerete nu dadeam importanta. Apoi am regretat ca nu am stiut nimic despre bunici, strabunici, veri.

Răspuns utilizator avertizat