| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu gradele de rudenie dupa cum urmeaza unchiul meu de sange(fratele mamei) e casatorit si are o fiica, sotia unchiul meu are un frate(care e casatorit la randul lui si are o fiica....atunci ea e verisoara mea prin alintanta exista ceva de genu? in tot cazul nu exista legatura de sange.Multumesc anticipat! P.S e o fata frumoasa si vreau sa stiu daca e posibil sa o plac...sau NU.

Răspuns Câştigător
| Andrree a răspuns:

Din câte am înţeles eu, tu eşti văr primar cu verişoara primară a fetei pe care o placi. Nu sună prea bine dar dacă vă simpatizaţi reciproc şi părinţii voştri n-au nimic împotrivă ar fi mare păcat să nu încercaţi. Legătură de sânge clar nu există dar mai există şi persoane cu idei preconcepute care ar critica relaţia voastră din motive inexistente. Tu decizi!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu este nicio legatura de rudenie intre voi, decat daca vi-o faceti singurei. Asa ca, daca vrei sa te inrudesti cu ea, trebuie sa muncesti pentru asta.winking

| Sadop a răspuns:

Nu, nu are nici o legatura cu tine. Este doar verisoara verisoarei talewinking.

| elysi a răspuns:

Ea e verisoara verisoarei tale. Cred ca asta inseamna gradul 5 sau 6...