| adnreas09cta a întrebat:

Sunteti de acord cu relatiile ce incep virtual? dc? ati avut o relatie inveputa virtual?

Răspuns Câştigător
| Amaliamalia a răspuns:

Relatiile virtuale sunt intr-un fel riscante, deoarece nu reusesti sa cunosti persoana respectiva la fel de bine ca atunci cand te intalnesti cu ea si ii "analizezi" fiecare gestwinking Sunt posibile si relatiile virtuale, am auzit cazuri de reusita (daca intelegi ce vreau sa spun). Totul depnde de cum decurg lucrurile, poti sa incerci.

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Să înceapă virtual, nu e aşa de rău. Dar să continue virtual şi să ne vedem să zicem... la un an după ce ne-am cunoscut, nu, sub nicio formă.
Relaţiile virtuale sau la distanţă nu rezistă în timp, sau dacă rezistă scad în intensitate dramatic şi-n plus, rişti să fii atras(ă) doar de o imagine... de nişte cuvinte scrise care pot reflecta sau nu personalitatea celui din capătul celălalt.
Salut.

| Psihiatra a răspuns:

Nu sunt de acord.pe internet oricine poate sa`si "schimbe identitatea":sa puna poze false cu el/ea; sa modifice pozele cu el/ea(sa`si ascunda defectele fizice), poate spune ca are orice varsta isi doreste. S`au intamplat multe lucruri urate datorita acestor relatii.Adulti pretindeau ca sunt tineri si le chemau pe fete tinere sa se intalneasca, iar cve a urmat numai frumos nu a fost.In ziua de azi nu poti stii peste cine dai.Sunt tot felul de persoane care au intentii nu tocmai bune

| Minnie a răspuns:

Relatia inceputa de mine, virtual s-a terminat cu un drum la biserica :-D si o casnicie frumoasa

| Cretaker a răspuns:

Dar imi placea World of Warcraft, adnrey.

>adnrey

| Ankiss123 a răspuns:

Pai sunt de acord cu ele, doar ca exista problema locatiei, daca tu esti intr-un oras si pers resp in alt oras/tara, prima intalnire poate fi oarecum dificila dar daca iubirea exista, oamenii reusesc sa treaca peste aceste obstacolewinking

| aleza21 a răspuns:

Sunt de parere ca merita incercat, atat timp, cat te intelegi bine cu ea prin telefon, ori prin intermediul internetului.

| rRAzvANn a răspuns:

Adica pe World of Warcraft rolling on the floor?

| Danιel a răspuns:

La un moment dat simti nevoia sa vezi persoana cu ochii tai pentru ca ti-e prea draga dupa cum pare. Eventual va ramane o amintire, in rest e un joc al pierderii timpului. Mergeti amandoi pana intr-un punct si de acolo la revedere. Inceput vs. sfarsit!