| tisar a întrebat:

Tatăl meu a murit, iar mama a rămas fără servici, un sfat, va rog...

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rugaciuni la dumnezeu si sa bage cv pe unde apuca

Bula
| Bula a răspuns:

Imi pare rau pentru situatia voastra,
Condoleante pentru tatal tau decedat!

Daca esti inca minor, atunci poti primi bursa speciala la scoala, la care se adauga indemnizatia de copil.

Mama ta nu stiu ce calificare are, ce a lucrat inainte, dar poate sa se inscrie la "fortele de munca" (AJOFM) ca persoana in cautare de loc de munca (eventual sa primeasca si ajutor de somaj, daca are dreptul).
De asemenea, poate sa se intereseze si la diferite firme unde crede ca s-ar descurca sa lucreze.

La primarie se poate solicita ajutor social din motiv de lipsa de venit, precum si diferite alte ajutoare (inclusiv pentru incalzire).

Nu in ultimul rand, mama ta si-ar putea completa veniturile facand curatenie (la blocuri, persoane, firme), ingrijirea unor persoane bolnave si/sau in varsta, etc.

Exista solutii, dar trebuiesc cautate si apucate.

| ShamelessQboy a răspuns:

În primul rând imi pare rau sa aflu ca esti inr-o asemenea situație.
Ce ai dori sa stii? Nu iti cunoastem situația sa stim daca te putem ajuta cu ceva