| bubulinabia a întrebat:

Te-ai mai impaca cu prietenul dupa ce v-ati despartit din cauza monotoniei? Ce ai face ca "monotonia" sa nu mai apara in relatia voastra? Ati trecut prin asa ceva? astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| maddie_8928 a răspuns:

Da, m-as impaca. Am trecut prin asta si. ca de obicei l-am refuzat happy Am regretat mult apoi pentru ca monotonia poate sa dispara daca condimentati relatia. Pana si certurile mici ajuta in cazul asta happy
Funda?

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca s-a instalat monotonia. e grav. Dupa ani grei de casatorie nu trebuie sa apara, darmi-te dupa cativa ani sau luni de prietenie...probabil nici nu a fost vorba de dragoste.

| Psihiatra a răspuns:

Cum sa te impaci? Pur si simplu, o discutie.SA fii dispusa sa faci compromisuri pentru a evita neintelegerile din trecut, dar nu merita daca el nu are aceleasi intentii

| georgesur a răspuns:

" Imagination is more important than knowledge "
P. S.-cind iubesti cu adevarat nu te plictisesti nici un moment. Din monotonie se iese "mergind mai departe"!

| monique a răspuns:

Pai as face ceva ca viata mea si a lui sa fie mai interesante, sunt atatea de facut pe lumea asta. Atatea lucruri frumoase, minunate, constructive. Tot ce trebuie este sa va impacati si sa iesiti din lene, caci ea va distruge dragostea. Faceti activitati impreuna, ajutati oamenii nevoiasi, organizati excursii, spectacole, iesiri in oras, luati lectii de dans... sunt atatea de facut incat nici timp sa dormiti nu ati avea.

| Paula003 a răspuns:

Pai daca imi va demonstra ca tine cu adevarat la mine si va incerca sa nu mai intervina monotonia intre noi eu as mai da o sansa relatiei. Dar daca tu crezi ca va mai aparea monotonia la un moment dat eu sunt de parere ca nu ar fi bine sa mai te impaci cu el pentru ca vei suferi si odata cu asta va suferi si el... dar mai mult tu ( iti spun din propria experientawinking. Sper sa iti fie de folos acest sfatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monotonia apare oricum.practic, mereu santem nemultumiti si vrem mai mult, mai mult, dar nu ne impunem nici o limita. un capat la care trebuie sa ajungem.asta e marea greseala.

| AdElA96 a răspuns:

Ce pot sa zic imi pare rau ca si-a facut aparitia monotonia inseamna ca ceva s-a rupt intre voi. Cel mai bun remediu sa zic este comunicarea incercati sa vedeti ce lucruri aveti in comun si ce nu si asa va veti completa. Sau mai este o varianta aceea ca nu sunteti compatibili.

| marilena04 a răspuns:

M-as impaca daca as sti ca nu ar mai aparea monotonia dar na...sunt si eu in situatia cu monotonia doar ca ink nu ne desp. sper laughing

| bubulinabia explică:

Marilena, sper si eu sa nu va despartiti:d si sa alungati monotonia. ca daca stai sa te gandesti, e usor de indepartat.eu vreau sa ma impac cu prietenul meu, doar ca e sod. sper ca timpul sa le rezolve pe toate!