| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Eu şi prietenul meu neam intilnit timp de 8 luni dupa care ne-am despartit din cauza unei prostii.Au fost 8 luni foarte frumoase in care ambii am fost intr-adevar fericiti. Dupa jumatate de an am luat decizia de a ne impaca din nou, niciunul din noi neavind nici o relatie pana acum.A fost o decizie cu multe sperante si cu dorinta de a fi mai puternici de aceasta data si de a face totul sa fie bine. Problema este ca ceva nu merge. Am vorbit odata despre acest lucru si am hotarit ca ambii vom lupta pentru relatia noastra.Chestia este ca nici unul din noi insa nu lupta. Ambii dorim dar nici unul nu facem. As vrea sa deschid din nou tema dar parca mie teama sa nu rup definitiv legatura. Ce pot face? Să pun punct pentru ca eu doar ma amagesc ca o sa mearga. Sa ne mai las putin timp asa si sa astept ca totul sa mearga sau sa vorbesc cu el acum? Il iubesc, dar ceva nu mai merge si nu pot continua in asa mod.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu va fi deloc bine pentru voi sa ramaneti prieteni. Te va durea mereu cand iti va zice de cineva nou in viata lui si nu veti trece peste. Cel mai ok e sa rupeti legatura de tot, oricat de nasol ar suna.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred in ciorba reincalzita!
Daca relatia s-a rupt odata, inseamna ca are hibe sau ca sunteti incompatibili si ca atare, nu va merge niciodata, fiind doar o chestie de timp, pana se va rupe din nou.
Pacat ca va mintiti amandoi, poate din singuratate, dar in nici un caz din dragoste, pentru ca nu exista.
Nu cred ca-l iubesti, sau ca va iubiti, pentru ca oamenii care se iubesc nu ar rezista despartiti nici macar 1 singura zi.

| Freya1 a răspuns:

Va e frica amandurora sa faceti un pas catre mai bine si asteptati unul dupa altul.
Fa tu un pas catre el cu un compromis mic si o data ce faci asta poate va face si el un pas catre tine.
Doar ca acum depinde si ce nu merge si ce neantelegeri aveti cel mai des.Tu cam ce crezi ca nu functioneaza de fapt?

| Samariteanul a răspuns:

Daca il iubesti vorbeste cu el si explica-i situatia.Te va inteleg daca si el te iubeste

| munteanuionvictor a răspuns:

Poți să mai aștepti un timp, să vezi ce iese.

| nda a răspuns:

"Problema este ca ceva nu merge. Am vorbit odata despre acest lucru si am hotarit ca ambii vom lupta pentru relatia noastra.Chestia este ca nici unul din noi insa nu lupta."
Totul e vag. Ce va retine din a va iubi?

| Şorop_Cristiana_2003 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu el acum, poate ca m-ai tarziu v-a fii prea tarziu. Spune-i ce simti si ce vrei, lupta pentru cee ce vrei, pentru ca daca nu lupti pentru ceea ce vrei, multumeste-te cu ceea ce ai. Asa ca vobeste cu el despre asta, au fost 8 luni, destul de mult, m-ai acordati-va o sansa si luptati pentru asta.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Sa ma anunti daca ai rezolvat ceva.