| naya a întrebat:

There's no place like home. Cat de bine e acasa la voi?

Răspuns Câştigător
| afrodita17 a răspuns:

E bine si prin casa, insa sa vezi in pat ce bine e...cand vin de pe undeva si ma ''arunc'' in pat.doamne doamne... e un sentiment linistitor...patul meu are si cateva elemente magice (pe care ti le voi spune numai ca sa iti argumentez cat e de ''bun'' patul meu).asadar,cand am nervi, suparari si alte d'astea : ma bag in pat.ma calmeaza. apoi cand afara e cald...ma ascund sub cersaf. e racoritorrrr...si as continua lista cu ''de ce e asa de bun patul meu?'', insa, sunt cateva ''lucruri'' stiute doar de ''stapanii'' casei si pat...winking

19 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nicaieri nu ma simt mai bine ca acasa la mine...aici am tot ce-mi trebuie inclusiv liniste sufleteasca, chiar daca nu traiesc in lux, sunt o persoana modesta din punct de vedere material si nu imi este rusine sa recunosc acest lucru.

| Farcas a răspuns:

Nicaieri nu`i ca acasalove struck

| Psihoyounger a răspuns:

Merge...depinde de situatie.

by Py

| ellene a răspuns:

Cel mai bine; fac ce vreau, cand vreau, cum vreau...

| ioanaa a răspuns:

Foarte bine, nu degeaba e vorba aia "nicaieri nu-i ca acasa". De-acum am aproape un an de cand stau in Bucuresti si chiar m-am obisnuit aici, dar uneori imi lipseste casa in care am crescut, locurile si oamenii din orasul natal.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Foarte bine! n-am bucatarie! n-am cada/dus! n-am apa calda! e perfect! mirobolant! ah pardon.stau cu chirie laughing

| JustMeFlory a răspuns:

Foooarte bine! Desi cateodata imi vine sa plec de nebunahappy

| JackieSue a răspuns:

Super...la mine vara e frigider si iarna e cuptorlaughing

| Yly a răspuns:

E.ok.nu ma simt in largul meu acasa. dar e ok.se poate si mai rauwinking

| Lary a răspuns:

Excelent.Important e sa fie ingelegere intre membrii familiei.

| withoutme a răspuns:

Nu am pleca niciodata prea departe sa stiu ca nu ma mai intorc, ...nicaieri nu sunt iubita si rasfatata k la mine acasa, ...printre oamenii dragi mie:parintii si iubitul.

| Duster a răspuns:

Cel mai bine!Si credema fie ca ai o casa mai mica,mai darapanata,orice casa ai avea,la intrebarea asta ai raspunde ca mn.Stii proverbul:"Fie paine cat de rea,tot mai bine-n casa ta."

| Duster a răspuns:

Cel mai bine! Si crede-ma fie ca ai o casa mai mica, mai darapanata, orice casa ai avea, la intrebarea asta ai raspunde ca mine.Stii proverbul:"Fie paine cat de rea, tot mai bine-n casa ta."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cele mai multe ori e ca dracu'...acum chiar nu-i nimeni acasa, doar eu si-i ceva mai respirabil aeru'...nu ma mai gandesc la "home", deocamdata, m-am mutat de vreo 7 ori pana acum laughing si la anul' iar plec...nu stiu unde, sper depaaaaaaaaarte, la faculta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aer curat, parfum de "Regina Noptii" si multa dragoste... Inima mea este aici... Ce mi-as putea dori mai mult tinand cont de faptul ca... "acasa este acolo unde iti este inima"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@crucified_countess... dar ai internet!laughing ce mai conteaza restul? si eu tot in chirie stau...casa mea va fi frumoasa in curand, deocamdata face fite, ca mi se tot sparge o teava de apa si nu prea-i convine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfect! nicaieri nu-i mai bine ca acasa :X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem o casa de nebuni...radem intruna chiar daca avem probleme... dar este atat de bine!