| SimonaBubu a întrebat:

Tocmai am rămas socata și sper sa nu mai fie în viata mea mai apropiat decât familia mea.Am aflat azi de ce rudele iubitului meu tot veneau aici și de ce se comportau asa(după întrebările anterioare) și vestea e ca ea voia averea mamei mele, ea fiind mai bine financiar și sa o ajute sa își câștige tutela copilului sa poată sa rămâna copilul la ea, ca tatăl copilului sa fie cum s-ar zice pe mana ei și când sa se împace sa ii zică lui iubitul meu sa se despartă de mine, ea fiind în Italia.Am făcut rost de dovezi din cauza ca m-am trezit pe la 4:00 și i-am controlat telefonul "iubitelului meu" sa vad ce a vorbit cu sor-sa ca eu m-am gândit ca e ceva putred la mijloc și când sa vad voiam sa plâng de mama focului dar am tăcut.Am transferat vocalele pe messengerul meu și după l-am șters sa nu mai vadă ca am aflat.Ai mei dacă afla iese cu scandal plus bătaie. As vrea sa ma despart și de el sa ii las geamantanul afara sau sa ii zic la ai mei sa vina la mine pana vine nenorocitul de la munca? Va rog seriozitate

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles o iota!
Intr-un topic anterior spui ca stati in casa cuiva, care nu-i nici a ta si nici a lui.
Apoi spui ca iti vin pe cap cumnata cu copilul si tu te-ai saturat.
Apoi spui ca rudele iubitului tau, vor averea mamei tale. Despre ce avere vorbesti?

Chiar tu ai scris aici:
"In 18 Mai | SimonaBubu explică (pentru Gusticelul):
Și gândește-te ca nici măcar nu e casa lui dar nici nu e a mea".

| SimonaBubu explică (pentru Violleta2022):

Unde stau cu el stam în chirie într-o garsionera unde ai mei plăteau chiria și cei mai trebuie lui:mancare, hainele cumpărate de ea și bani de buzunare cat vroia sa cumpere un om ce avea nevoie gen sa te îngrijești, sa mai cumperi ceva în casa un cearșaf, soluții etc.El plătea doar întreținerea atat.E momentul sa plece unde vrea el dar eu nu îl mai țin aici.Pur și simplu și-a bătut joc de mine sa se ducă unde vrea el, a preferat-o pe sora lui sa se ducă la ea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SimonaBubu):

Ai spus ca rudele iubitului tau, vor averea mamei tale.
Despre ce avere vorbesti?

| SimonaBubu explică (pentru Violleta2022):

Vor prea multe.Sa ii întrețin, sa ii las în casa și mai vroiau sa mai stea și în propria mea casa adică a mamei și cu un copil după ea.Mama mea în tot timpul asta a sunat-o când era la mine ca de ce tot vine aici si ca nu are unde sa se ducă(sa își rezolve probleme) am înțeles maica-mea a vrut sa ii ofere surori lui 14 milioane sa se ducă la un hotel pana își rezolve problemele și sa ne întâlneam la o cafea după sa nu se simtă singura și nu a vrut.Am dat-o afara si după ce am văzut convorbirile am observat ca vroia sa joace la doua capete pana câștiga procesul sa plece în Italia sa își facă rostul sa îl ia și pe el acolo.Azi au venit ai mei și l-au dat afara din casa sa plece el a început sa plângă nu ca ma pierde pe mine ci din cauza ca nu i-a mers planul sa fii sigura si am scăpat de el.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SimonaBubu):

Eu cred ca tu ai adt o interpretare total eronata a faptelor.
La mostenirea mamei atle nu poti participa decat tu si fratii/surorile tale, eventaul si tatal tau, daca traieste mai mult decta mama ta.
Iubitii, amanti, fratii si surorile lor nu au cum sa primeasca nimic din mosteniri si nici nu au cum sa vin intr-o garsoniera, unde stai tu cu iubitul.

In ce privesc milioanele, s-au schimbat acum 10 ani, d eci banii vechi nu mai folosesc nimanui!

| Freya1 a răspuns:

Pai tu l-ai întreținut pe asta in tot acest timp si ti s-a parut normal? Da ce esti tu, de la ajutoare sociale?
Alta data vei tine minte ca un bărbat întreținut de femeie nu e bărbat ci cârpă.Asa ca, acum poti macar pe ultima sută de metri sa ii dai papuci.

| mastadont a răspuns:

Un gunoi. Despartete imediat de el. Cheamă-i și pe ai tăi și expunele situația ca nu cumva să-l apuce pandaliile și să facă vreun scandal sau să dea în tine.

| SimonaBubu explică (pentru mastadont):

Asta au de gând deja..Astept sa vina de la munca sa plece unde vede cu ochii și data viitoare sa am grija? II *** și o mama de bătaie sa nu mai încerce asa ceva măcar la alții.