| DedeDelia a întrebat:

TPU cum sa o conving pe mami sa ma lase sa fiu Reprezentata AVON?

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

In primul rand, nu iti va afecta in nici un fel situatia scolara.
Apoi vei invata o multime de lucruri: vei invata despre cosmetica, despre cum sa comunici si sa negociezi in vederea incheierii de vanzari (a fi bun "vanzator" are aplicabilitate mult mai larga, te invata cum sa ii influentezi pe altii), vei intelege mai bine valoarea banului, vei capata mai multa incredere in tine.

| PedoBarbie a răspuns:

Ca sa fi reprezentant Avon trebuie sa ai +18 ani.

| slowbeat a răspuns:

Eu i-as spune mamei mele ca aceasta activitate este o experienta ce va conta in viitor. Ea contribuie la dezvoltarea abilitatilor mele de comunicare si negociere. Este si o sursa de venit, ma bucura banii castigati de mine, imi dau incredere, si totodata invat cum sa ii gestionez, cum sa fiu responsabila cand vine vorba de ei. happy