| UserName450 a întrebat:

TPU, ma enerveaza mereu bunicii mei. Bunica mea ma face prost, nesimtit, de rahat, tig*n si chiar tampit. Bunicul meu ma face Pinochio si ca bunica mea. Bunicii mei imi tot zic sa discut cu persoanele necunoscute si sa am 1.000 de prieteni pe Facebook. Eu nu vreau prieteni, ma simt foarte bine cu cei 85. Am inca 150 prieteni care nu au Facebook. Eu nu sunt lasat de parintii mei sa vorbesc cu persoanele necunoscute. CE SA FAC CU BUNICII MEI? Am 15 ani, iar bunicii mei imi tot zic sa alerg, dar am o problema temporara cu piciorul, ca ma doare foarte tare. crying DATI RASPUNSUL, nu-mi mai suport bunicii ca vorbesc urat cu mine chiar si in magazine cu putini oameni si magazine publice.

Răspuns Câştigător
| suceavavaslui a răspuns:

Is buliti bunicii.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fa pipi intr-o oala o inchingi la aragaz si le-o arunci pe fata ca sa vada cine e cel mai tare dintre toti

| Adry05 a răspuns:

Stai la ei ca n-am inteles?
Daca nu, de ce te mai duci pe acolo? Lasa-i in tristetea lor de batrani. laughing Si daca intreaba de tine le zici ca n-ai ce sa discuti cu niste oameni care-ti vorbesc asa.

| sabin89 a răspuns:

Deci te face prost, nesimtit, rahat, tig*n si tampit. Eh, inca nu e chiar grav. Daca te mai facea si zevzec, dobitoc, zurbagiu, descreierat, atunci trebuiau intr-adevar luate ceva masuri. Stai linistit.

| Lioana a răspuns:

Bunicii astia au un motiv pentru care iti vorbesc asa (ai gresit cu ceva), sau asa vorbesc ei in general? Daca asta e felul lor de a se purta, ar fi bine sa eviti compania lor. Nu e bine sa stai cu oameni care te jignesc si iti scad stima de sine. Te obliga cumva parintii sa mergi la ei?
In ceea ce priveste Facebook-ul, parintii te sfatuiesc bine cand iti spun sa nu vorbesti cu persoane necunoscute. Nu-mi imaginez ce au bunicii tai in cap.

| BlackRose03 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai despre asta...la varsta lor nu isi mai pot schimba mentalitatea. Spune-le parerea ta despre comportamentul lor inadecvat si poate, te vor lasa in pace.Pur si simplu refuza-i, nu au dreptul sa ia decizii privind viata ta sau sa te jigneasca.Ai 15 ani, nu mai esti copil sa asculti tot ce ti se spune fara dreptul de a reactiona.

| KanezuY a răspuns:

Se cheama senilitate.

| Boboecelmaitaredepelume a răspuns:

Creste-le colesterolul

| Ana765 a răspuns:

Cumva bunicii tai au o problema cu mama ta ( daca sunt părinții tatalui) si invers? Eu una zic ca sfaturile primite de la parinti sunt bune. Ai putea sa porti o discutie cu parintii tai si eventual sa nu iei in seamă ce ti spun bunicii daca vezi ca te învăța lucruri negative.