| IngerashuThauDulce a întrebat:

Un baiat mi-a spus ca ma place. Eu ce sa ii spun daca nu il plac?

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi, ce să-i spui... sentimentul nu este reciproc!
Pa, pa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Cel mai important lucru este să nu îi răneşti sentimentele.
Nimeni nu merită suferinţă gratuită.
Vorbeşte cu el în particular şi explică-i cum stau lucrurile. Spune-i că este un băiat de treabă, foarte drăguţ însă crezi că nu este momentul să aveţi o relaţie momentan dar puteţi fi prieteni foarte, foarte buni.
Succes!

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Incerca sa nu il jignesti spune-i si tu ca nu il placi dar in alt mod... incerca sa il faci sa nu il doara.

| neutrino a răspuns:

Ii spui ca este simpatic, ca are gusturi rafinate, dar nu aveti nimic in comun. Daca are cap, va intelege.

| fuzzer a răspuns:

Simplu! Incerci sa-i areti ca doar sunteti prieteni si nimic mai mult.De obicei la faze de genu`,ar fi bine sa-i spui in fata decat sa-l amagesti intr-una daca e baiat cu bun simt, va intelege.Ii spui clar, ca mie nu-mi place de tine ca si "gagic/iubit", ci ca prieten, si punct.Succes!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Că apreciezi sinceritatea lui, dar ai alte planuri cu privire la viitor. Încearcă să te pui în locul lui şi gândeşte-te cum ai vrea ca acest lucru să-ţi fie spus ţie.
Cele bune!

| Maxim96 a răspuns:

Nu il jicni, ci spune-i politicos si explica-i asa ca sa te inteleaga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca il iubesti de 5 ani, vrei sa te casatoresti cu el si sa aveti 7 puradei, evident. happy

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Ca nu il placi.....degeaba el tine la tine daca tu nu ti la el
nu merge.

| TonyTZu a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc dar nu mi se pari atragator

| Scremer a răspuns:

Iai putea spune ca tu nu simti la fel cum simte el pentru tinebig grin

| CersetoruVesel a răspuns:

Nu-ti bate joc de el, spune-i ca iti pare rau dar sentimentele nu sunt reciprocbig grin

| MuzicaBooM a răspuns:

Daca lui ii place de tine, iar tie nu, ii spui ca tu nu simti acelasi lucru pentru el.Ii explici ca ramanen colegi si prieteni, dar nu putem sa avem o relatie.El trebuie sa inteleaga, deoarece nu mereu oamenii se plac din primawinking
Puup:*

| BornToDie9108 a răspuns:

Bună!
Sfatul meu e să fii directă şi să-i spui că nu-l plăci. Ai grijă doar de modul în care o faci, adică ar trebui să-i zici astfel încît să nu-i provoci suferinţă. Însă dacă nu va înţelege, în continuare consider că e cea mai bună cale. Mai bine să-l doară acum şi mai puţin, decît mai tîrziu şi mai mult din cauza faptului că l-ai minţit. 80% depinde de el.
Sper că te-am ajutat cu ceva!

| XxspeedxX a răspuns:

"Imi pare rau doar ca nu suntem sortiti unul pentru celalalt"sau "NU te plac" direct. Funda!

| alidod a răspuns:

Pai eu cred ca ai putea sa ii Spui
''Scuza-ma te rog dar eu nu te plac''
da ca Crezi ca se va Enerva poti sa nu Incerci

| alidod a răspuns:

Eu am avut o Colega la Scoala
O Chema Fabiana dar ia nu-ia mai Spus
nimic nic nu sa mai Intalnit cu El

| Zimm a răspuns:

Pai poti sa ii spui intr-o maniera frumoasa ca nu il placi, fara sa-i ranesti sentimentele. Ori asta, ori poti sa-i dai de inteles prin gesturi (il eviti, incerci sa vorbesti mai putin cu el)

| Valentin0144 a răspuns:

Poti sa nu il refuzi..adica sa te comporti cu el ca o prietena dar daca el vrea mai mult poti sa ii spui usor ca tu nu simti acelasi lucru...dar niciodata sa nu il bagi in seama pentru ca o sa il ranesti.(parerea mea)

| Ionella001 a răspuns:

Spune-i ca deocamdata nu esti sigura in legatura cu sentimentele pe care i le porti. Daca e destept isi da seama din vorbele astea ca NU-L PLACI! big grin

| Miha_Mihaela_1998_6Ij7 a răspuns:

I-ai putea spune ca tu placi pe altcineva si ca nu prea e genul tau.

| Mihaiii1999 a răspuns:

Sunt baiat si am trecut prin ceva asemanator. Trebuie sa faci ce simti tu. Adica daca nu il placi.I spui. oricum va fi afectat dar ii va trece. Si mie mi-a trecut. big grin

| Oxi_Rucs_Riri_1998 a răspuns:

Pai poti sa-i spui ca nu esti pregatita sa ai o relatie sau ca iti este mai bine singura, poti spune multe lucruri dar care sa nu-l raneasca