| pulcino a întrebat:

Un barbat insurat poate iubi o amanta? de ce, daca are sotie?

Răspuns Câştigător
| yasminna a răspuns:

Pentru ca nu isi iubeste sotie, pentru ca amanta ii satisface toate capricile, pentru ca se poate plange amantei despre neplacerile pe care le are acasa cu sotia, pentru ca amanta stie unde a gresit sotia si are grije sa nu faca aceleasi gafe.Si da poate iubi pentru ca nu il impiedica nimic, ca nu are constiinta.

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, da, da. se poate, motive pentru care sotul isi i-a amanta sunt fff multe, depinde de la caz la caz, cand iubesti nu mai e amanta sau sotia este persoana iubita. daca iubirea a disparut intre sot si sotie este normal sa simti nevoia de a iubi si a fi iubit. Eu am fost si pe post de ''sotia inselata si cel de ''amanta'' nu ma simt vinovata, stiu ca viata e facuta sa fim fericiti, si ca''a gresi este omeneste ''important este cum treci peste aceste valuri ale vietii, inevitabil vom fi pe ambele posturi in viata. ok poate v-am plictisit, pop la toti; amante, sotii, amanti si soti.

| buddy a răspuns:

Cu amanta poate face ceea ce nu indrazneste sa faca cu sotia!

| pulcino explică:

Am o relatie de 3 ani cu un barbat insurat, lucram impreuna la
il simt ca ma iubeste dar uneori nu-l inteleg, nici pe sotia lui nu o inteleg cum ii accepta sa lipsesca de acasa ca si cum nu i-ar pasa

| Criss_1107 a răspuns:

Cunosc un caz, si nu cred ca o va iubi vreodata pe acea fata pentru ca in primul rand el vrea doar "sa se culce cu ea" atat! Un barbat nu vrea altceva de la o pustoaica cand are sotia langa el si in unele cazuri si copii. Daca si tu faci parte din asa ceva te sfatuiesc sa renunti la el, sa nu iti para rau mai tarziu

| SeXTasY a răspuns:

Exista mai multe tipuri de dragoste respectiv iubire, in viziunea mea dragostea sau iubirea pentru familie respectiv sotie si copil/copii nu se compara cu "iubirea" sau "dragostea" pentru amanta, acolo unde te simti bine si atat, pentru ca apoi sa plece si sa doarma tot langa cea cu care a facut pasul cel mare.