| morena90 a întrebat:

De ce un barbat isi cauta o "amanta" cand poate are o iubita sau sotie acasa sad?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Pentru a dovedi ca nu o merita si ca e un mare nesimtit, un "ne-barbat".
Restul sunt aberatii! Un barbat dezamagit de sotie trece peste sau intr-adevar pleaca de langa ea, insa n-o inseala.

| Quasimodo a răspuns (pentru h3r):

Imi place raspunsul tau! Ai perfecta dreptate!

| h3r a răspuns (pentru Quasimodo):

Apreciez sustinerea tahappy, numai bine draga mea!
Nu baga in seama comentariile rautacioase, in mare parte de barbati feroce.

| Dumnezău a răspuns (pentru Quasimodo):

Care smardoi te-a lasat cu ochii in soare de esti asa pornita,feminizdo? Si nu ma lua cu QED-uri,idioti exista in absolut orice categorie sociala, sexuala, rasiala sau materiala din lume.Tu te numeri, prin elucubratiile tale, in categoria femeilor/fetelor ce merita o pedala dupa bot.Pentru ca stim cu totii, prostia trebuie starpita.

| Quasimodo a răspuns (pentru Dumnezău):

Sunt de acord cu tine. Cu riscul de a ma acuza de plagiat, subscriu ideii tale ca "prostia trebuie starpita"! Te rog, fa macar o data in viata un bine si Incepe cu tine, "inteligentule"!
PS: Te felicit, mesajul tau denota un IQ egal cu varsta ta!
Multumesc pentru efortul intelectual de a-mi scrie...Sa fii iubit!

| Dumnezău a răspuns (pentru Quasimodo):

Tare-s curios de varsta ta si eu.Parc-ai fi una din aberantele care participa la miscari de genul "take back the night".Fii cumintica, spune ce mascul te-a dezamagit intr-atat de tare incat arborezi cu atata voinicie steagul vajnic al feminismului.

Tu ai pornit de la o idee personala, cum ca barbatii sunt idioti.Idee ce, totusi nu ai demonstrat-o si nu ai cum o demonstra, pentru ca e supra-generalizare.De ce sunt barbatii idioti,din plan sentimental vorbind? Hai,repede,demonstratie,ca la geometrie!

Da' ia zi,femeile care-si inseala barbatii cum sunt? Emancipate,empowered,femei puternice si hotarate care stiu ce vor de la viata,nu? Femei determinate ce nu-si pierdt timpul cu un "gunoi de barbat", nu? Gimme a effing break!

Nu stiu cum, dar voi astia, care sunteti mai lezati anal decat homosexualii, parca va inmultiti.Habar n-am cum va iese.Nu cred ca sunt singurul "inteligent" care considera ca meriti o pedala.La fel ca tine, merita o pedala si un pufan abia intrat in viata care o arde pe stilul "toate femeile sunt curve profitoare".

| Quasimodo a răspuns (pentru Dumnezău):

Refuz a cobori din inaltul clopotnitei mele, la nivelul tau, spre a raspunde insultelor.
Iti satisfac doar curiozitatea si apoi ma retrag.Stii tu, vorba ceea, "cel mai destept cedeaza". Asadar, sunt nascuta in 1828... Te las pe tine sa calculezi varsta mea.
Iti doresc sa fii iubit si fericit! Si sunt sincera cand spun asta!

| Dumnezău a răspuns (pentru Quasimodo):

Eu tind sa cred ca esti ca pustanul acela din Craiasa Zapezii,am uitat cum il chema,doar ca tu n-ai un ciob in ochi,ci traiesti intr-un ciob de sticla,metaforic, desigur, in care refuzi pur si simplu realitatea. Feminism ilogic, avem, desi e pleonasm.Uz de '"cel mai destept cedeaza", candidata la una din cele mai inepte aforisme all-time avem, folosit doar de cei ce stiu ca nu au cum lua un argument in favoarea lor.Sarcasm si ironie esuata avem. Unul din cele mai slabe personaje ale lui Hugo avem.N-as avea nimic cu Quasimodo, dar pus langa altii de-ai lui, e mediocru.Pe bune, tu ai ceva substanta sau esti doar imprumuturi atasate pe un exoschelet, mai mult decat hazliu si stupid in acelasi timp?

Esti godisnowhere sau ceva "admiratoare" de-a ei?

31 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru ca asa sunt barbatii[dar si femeile], ei tot timpul sunt in cautare sa exploreze ceva nou si,, proaspat,,

| darrio2007 a răspuns:

Femeia este ca o fructa.Barbatii prefera salata de fructe.

| cuvant a răspuns:

Deoarece nu a valorizat-o deloc.
A vrut sa se culce cu ea, sa-l ajute in special pe parte de imagine si fizic iar apoi cand apare cineva mai provocator pleaca.
In cele mai multe cazuri traiesc intr-o minciuna continua si pe primul loc sunt banii.

| neutrino a răspuns:

Asa vede el viata.

| relian a răspuns:

Din 3 motive si anume:
1.-sotia iubita nu-i da ce are el nevoie sau cat are nevoie
2.-barbatului nu-i place ceva la iubita lui la sotia lui si cauta altundeva
3.-daca voi nu ati vrea nici barbatii nu ar avea amante.
Putini sant acei barbati care au de toate acasa si mai merg si la o amanta.Cind ai ceti trebuie nu stiu daca iti mai arde si de amanta.O sa spui de ce a stat cu tine atunci? Pentru ca alta alegere nu avea la momentu ala si apoi nici amanta nue ceea ce el cauta.Cu alte cuvinte tu si amanta ati forma femeia ce el o cauta.Tu poate esti desteapta are ce vorbi cu tine esti gospodina bla bla dar nu esti buna la pat.Sau invers si atunci el cauta sa completeze ceea ce lipseste.

| dragos9234 a răspuns:

Pentru ca sotia/iubita nu ii ofera ceea ce vrea.
Si voi faceti la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele pesoane, indiferent de sex, inca sint in perioada instinctului animalic si refuza sa gandeasca.Este ca o boala, greu de vindecat.Mult noroc.

| Quasimodo a răspuns:

Pentru ca asa sunt barbatii, idioti! sad

| neutrino a răspuns (pentru Quasimodo):

Daca tatal tau, barbat si el, are o fata, ea poate scapa de idiotenie?

| Quasimodo a răspuns (pentru neutrino):

Quod erat demonstrandum!

| Leocerba a răspuns (pentru Quasimodo):

Ce ai, bre?
Abia ai facut ochi pe aici dar vad ca lucrezi cu generalitati uriase... faci parte dintre oamenii de stiinta britanici? Doar ei arunca plini de siguranta statistici din astea de 2 sfanți.

| Quasimodo a răspuns:

...si pentru ca majoritatea barbatilor folosesc pentru a gandi, o alta parte anatomica decat creierul!

| Quasimodo a răspuns:

Cu regret spun, Neutrino tocmai a confirmat teoria mea! sad

| Outspoken19 a răspuns:

Daca tot faceti barbatii "prosti". Atunci tatii vostri ce-ar zice laughing?

| AndreiGSQ a răspuns:

Pentru ca voi ne starniti curiozitatile de multe ori happy

PS: stiai ca s-a demonstrat stiintific ca 3 din 5 femei inseala, in timp de doar 1 din 5 barbati fac acest lucru?happy

| blueheart a răspuns (pentru AndreiGSQ):

Presupun ca oamenii de stiinta erau barbati.batting eyelashes. Era o gluma.
Si barbatii si femeile inseala, unii din plictiseala, altii din razbunare, unii pentru ca vor mai mult decat au, altii pentru ca nu se regasesc in acea relatie. Solutia ar fi despartirea dar unii se complac in acea relatie pentru ca este mai simplu sa inseli decat sa gasesti altceva-ul care sa-i multumeasca.

| AndreiGSQ a răspuns (pentru blueheart):

Cunosc familii care cunosc ca partenera/ul insala, si chiar ii ajuta.
Spre ex. un tip, doctor in matematica isi duce nevasta la amant cu masina si ii plateste amantul sa o satisfaca, l-am intrebat de ce si mi-a raspuns simplu: M-am insurat cu ea din obligatie si nu vreau sa divortez, asa ca fac tot posibilul ca sa pastrez linistea in familie.

| blueheart a răspuns (pentru AndreiGSQ):

Mie mi se pare trist. De ce sa nu iti cauti fericirea si te complaci intr-o relatie din obligatie? Daca unii se simti fericiti asa, problema lor. Eu nu as putea face asta niciodata, prefer sa raman singura. happy

| morena90 explică (pentru AndreiGSQ):

Nulaughing

| morena90 explică (pentru AndreiGSQ):

Waww

| Dexter27 a răspuns:

Dar o femeie?

| Dexter27 a răspuns:

Pentru ca are prea mult timp liber si nu e tinut bine in priza acasa.

| morena90 explică:

Sti ce inseamna smecher?

| robert232 a răspuns:

Pentru ca s-a saturat de ea si vrea sa incerce ceva nou.