| morena90 a întrebat:

Poate un barbat sa isi iubeasca nevasta si .....amanta?! Oare la "amanta" tine sau este ca un instrument?!
Totusi de ce cauta "amanta" cand are o sotie acasa!?
Multumesc

18 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Morena, raspunsul la intrebarea ta nu este foarte complicat, insa trebuie sa intelegi un lucru. Amanta apare atunci cand barbatului ii lipseste ceva, cand sotia nu ii ofera ceva.

In principiu exista doua cauze principale ale aparitiei amantei:
1. Dragostea dintre sot si sotie incepe sa se stinga.
2. Sotia nu ii mai satisface dorintele sexuale ale barbatului.

Cand dragostea incepe sa dispara este clar ca barbatul incepe sa o caute in alta parte, gasindu-si o alta femeie care sa ii ofere ceea ce isi doreste, sau macar ceva asemanator cu sentimentul pe care il cauta. Nu are rost sa spun mai mult.

Cand dorintele sexuale ale barbatului nu sunt satisfacute de sotie atunci acesta se duce si isi cauta o alta femeie care sa fie capabila sa ii ofere ceea ce isi doreste, folosind-o astfel pe aceasta ca pe un "instrument" sexual.

Be smart and take care.winking

| Raiiiisa a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Imi place mult ce ai scrishappy

| LeontinAndrei a răspuns (pentru Raiiiisa):

Merci. happy

| morena90 explică (pentru LeontinAndrei):

Foarte frumos, multumesc

| LeontinAndrei a răspuns (pentru morena90):

Nu este neaparat frumos pe cat este de adevarat. Placerea este a mea. happy

| morena90 explică (pentru LeontinAndrei):

Eu iti multumesc frumos pentru timpul acordat

| LeontinAndrei a răspuns (pentru morena90):

Nu ai pentru ce. Daca vrei sa vorbim detaliat despre subiectul asta sau despre orice alt subiect imi dai un mesaj pe privat si iti las idul meu.

| mimiwewem a răspuns:

Nu,nu poate. Soția o ține ca să fie acolo. Și amanta când se plictisește de soție, mai merge la ea.

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca poti iubi la fel doua persoane in acelasi timp... poate pentru una simte o iubire ca intre prieteni si pentru cealalta iubire adevarata, pasionala.

De ce cauta amanta? Depinde... unii pentru ca asa le e felul(aia de se cred cei mai smecheri) altii pentru ca au niste scorpii in loc de neveste, altii pentru ca nu mai isi iubesc nevestele dar ii leaga niste ani, niste copii si eventual ceva avere si ultimul caz pentru ca nevestele nu le ofera sexul din filmele porno pe care il obtin de la amante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa comunicare, lipsa sentimente si prostia omeneasca de a crede ca ceia ce face e AVENTURA.ti se rupe maciuca de cata aventura e cand ti se scoala penisu si dai de cateva ori din c.r.mai e si ascunderea nefericirii si cautarea unui refugiu, care se poate rezolva tot prin comunicare. jigodismul omului prost si nestatornic.si viciul.practicarea preacurviei din placere.

| SunnyDay88 a răspuns:

Pentru ca sotia nu-l satisface.

| Raiiiisa a răspuns:

Cu siguranta ca una dintre ele va fi mai iubita decat cealalta, depinde de relatia ce exista intre el si amanta.
E clar ca isi cauta o alta femeie daca sotia nu il mai face fericit.
Se distanteaza de ea si se refugiaza in bratele alteia care ii ofera tot ce isi doreste, de la afectiune si liniste, pana la dragoste fierbinte in pat.
Sa stii ca poate sa aiba si sentimente pentru amanta, asta in cazul in care mai exista si altceva in afara de ***.

| UngUrU777 a răspuns:

Barbatu vrea amanta, pentru ca sotia nu-i satisface nevoile! Amanta e curva si Sotia e sotie, nu stiu depinde de el pe care o iubeste mai mult!

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Poate ii lipseste ceva de la sotie. in general asa se intampla. ce nu gaseste la sotie gaseste la amanta. cauta pe google despre asta. succes! :*

| OlariuRox a răspuns:

May e imposibil sa iubesti 2 persoane, pe una o iubesti pentru alta simti doar pasiune, s-a saturat barbatul de aceas gaura, cauta si altceva, cu nevasta nu poti face ce faci cu amanta.

| Sypp a răspuns:

Poate s-a plictisit de sotie!

| morena90 explică (pentru Sypp):

Posibil ..atunci unde e iubirea pentru ea dupa 15 ani de relatie

| elComandantee a răspuns (pentru morena90):

Există o vârstă la care oamenii nu mai cred în iubire. Ei cred în schimb echitabil. Ce îi ofer eu nevestei? Păi îi ofer X, Y, Z, ea ce îmi oferă mie la schimb? Îmi oferă K, J, L. Ok, pare un schimb echitabil, o s-o numim iubire.
Apelează la amantă pentru că are nevoie de diversitate.