Întrebare recomandată | Julia36 a întrebat:

Un copil orfan adoptat de o familie din strainatate este verificat de cineva din Romania daca o duce bine cu familia respectiva?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| sofisis a răspuns:

Nu. Odata incheiata partea legala, acel copil este al familiei si cum pe mine nu vine nimeni sa ma verifice la parintii mei acasa, nici acolo nu vine nimeni sa verifice.

| Sonia822 a răspuns:

Nu prea, intre 1995-1997 au plecat multi copii, si nu se stie ce s-a intamplat cu ei. Dar ca sa intelegi exact femomenul, iti propun sa cauti pe Youtube ``klaus iohannis trafic de copii`` trebuie sa-ti apara un reportaj initiat de un profesor, cu o batranica care a fost amenintata si a primit un sut de la presedinte, pentru ca a indraznit sa intrebe daca sunt bine cei 3 nepoti... cauta si vezi