| ANIHILATOR a întrebat:

Unchiul meu are o verisoara care are o fica si vreau sa stiu daca suntem rude

5 răspunsuri:
| buburuzaDLP a răspuns:

Da,in fel de verisoare indepartate, gradul 5-6-7

| Violleta2022 a răspuns:

Daca unchiul este fratele tatalui sau a mamei, da, sunteti verisoare
Daca unchiul este prin alianta, atunci nu sunteti rude de sange, doar f indepartate.

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns (pentru Violleta2022):

Prin alianță te referiai la căsătorie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Jora_Alexandruemilian_1990):

Da, prin casatorie.

Totusi, fata unei verisoare indepartae de- a unchiului, s-ar putea sa nu aiba nic un pic de sange in comun, cu tin, si sa nu fiti rude de nici un fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi, tu vrei sa o foți!