| ANIHILATOR a întrebat:

Unchiul meu are o verișoara care are o fica ia poate fi cu mine

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod legal, da. Moral daca sunteti rude de cosanguinitate lumea poate zice ceva. Exemplu: daca unchiul este fratele tatului tau si verisoara este ruda de sange cu amandoi tu esti ruda de sange cu fata dar de departe. Daca insa unchiul este cumnatul tatalui tau sau verisoara este sotia unui var al unchiului tau, fata nu este ruda de sange cu tine. Deci, nu ai nici un motiv de ingrijorare!

| siriusblack98 a răspuns:

Foarte probabil rudele tale vor avea ceva de comentat.Ce nu ai precizat este daca acea verisoara a unchiului tau este prin alianta sau ruda de sange.Pentru daca este ruda de sange inseamna ca e si verisoara tatalui/mamei tale.Si daca este asa, tu cu fata acelei verisoare, esti var indepartat.

| andreea1232 a răspuns:

Da, nu aveți niciun grad de rudenie.