| Rushmaster448 a întrebat:

E bine daca ies cu o verisoara de gradul 4? nici nu stiu sigur daca e de gradul 4 noi ne-am intalnit la scoala si ne-am indragostit unul de altul si se face aproape 2 saptamani de cand suntem impreuna si tocmai acum cateva zile am aflat ca unchiul meu e casatorit cu sora ei deci noi nu suntem rude prin sange si noi ne iubim asa de mult...dar totusi e permis fata de lege sau de Dumnezeu? pentru ca desi nu o sa-mi placa as dori sa pun capat relatiei acum decat mai tarziu

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Nu vad care ar fi problema.Mai ales ca nu sunteti rude de sange.Sau vreti sa strigati peste tot ca sunteti verisori si sunteti impreuna? Nu cred.Deci nu vad de ce i-ar pasa cuiva.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Rude de gr.IV sunt verii primari, respectiv copiii fratilor/surorilor.
Nu sunt permise nici de lege (decat prin exceptie) si nici de credinta crestina relatii sexuale intre rude asa apropiate.

| doctorandus a răspuns (pentru Ioandelasal):

Probabil el intelege altceva prin "verisoara de gradul 4".