Va certati des cu parintii? Trece repede supararea?

9 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

De certat nu prea, doar opinii diferite happy

| Felys a răspuns:

Cu parintii nu trebuie sa se certe nimeni, sigur pot fi situatii cand discutiile sunt in contradictoriu dar asta nu insemna ca trebuie sa fie cineva suparat.Eu nu ma cert niciodata cu parintii, cand nu imi convine ceva schimb discutia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Nu

| sofisis a răspuns:

Nu ma cert cu ai mei. Ne contrazicem si uneori mai ridicam tonul dar nu tinem niciodata cearta, Trece aproape imediat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu m-am certat 46 de ani. Supărarea nu a mai trecut.
Vina a fost a mea, căci nu mi-am dat seama că ceea ce s-a întâmplat se putea rezolva prin dialog.
Astfel, dta să fii cea mai înțeleaptă. Când se pune de o ceartă să îți păstrezi calmul și să provoci un dialog calm. Să discuți zilnic cu părinții tăi toate motivele de ceartă.

| nooneishereboo a răspuns:

Nu foarte des, dar când se întâmplă supărarea ține destul de mult timp, bine, trece la un moment dat și apoi îmi parepare rău. Chestia e că și eu și mama suntem foarte încăpățânate și nimeni dintre noi nu recunoaște când a greșit.
Eu cred că părinții ar trebui să ierte și ei la rândul lor și să lase fraza des întâlnită "eu te-am făcut, eu te omor". Pentru ca copilul să învețe să ierte și el la rândul lui pe părinți sau pe cei din jurul lui atunci când a greșit cu adevărat.

| SilentRain a răspuns:

Nu, ma supăr greu iar suparearea îmi trece și mai greu

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Uneori
Da,foarte repede happy

| Andreeush a răspuns:

Câteodată.