| joy a întrebat:

Va este frica de casatorie? Credeti ca este importanta pentru un cuplu?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Da este importanta. Poti trai si fara CI dar cu el esti in legalitate. Daca nu esti casatorit, despartirile la impulsuri minore se fac mult mai lesne si viata este muuuuult prea scurta pentru a face fel de fel de joace dintr-astea de-a sunt sau nu sunt sotul/sotia ta. Cind faci o familie nu trebuie sa o faci in fuga, trebuia mai intii sa te gandesti bine daca sentimentele sunt reale, trebuie sa te imbarci pe un vapor de cursa lunga si sa-ti asumi responsabilitatea cresterii si mai ales educarii urmasilor. Daca te casatoresti doar de aventura nu o mai fă, nu merita efortul si... urmarile ei.

36 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

E un pas foarte important,. cel mai important intr-o relatie, ...si cel mai frumos,...happy

| just.for.you a răspuns:

Eu cred ca pentru moment nu este importanta, dar mai incolo ajunsi la o varsta putin mai inaintata avem nevoie sa ne stabilim un loc, caci nu srstie cand vom avea nevoie de cineva care sa ne sopteasca vorbe dulci, sau sa avem un bebe care ne va lumina viata si ne va apropia si mai mult, de casatorie nu mi-e frica dar uneori mi-e frica de ceea ce contine o casatorie!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frica nu, pentru ca aceasta unire este un legamant care cimenteaza o relatie si este foarte importanta cand iti doresti un copil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu.
Căsătoria nu a mușcat pe nimeni.
Da, consider că este important pentru cuplu acest pas în viață care oferă stabilitate, respect, viitor, bucurii și necazuri deopotrivă, victorii și eșecuri, statut în societate, etc.
Dacă nu ar fi bine nu ar mai exista căsătoria!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor

| ancasobo a răspuns:

NU, nu imi este frica! Pentru mine casatoria ca si copiii, intregesc un cuplu!