| anonim_4396 a întrebat:

Cat de importanta credeti ca sunt relatiile sexuale intr-o relatie? Cat de des credeti ca ar trebui sa faca un cuplu?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca sunt foarte importante intr-un cuplu in care exista iubire si respect. Nu exista o frecventa stabilita, ea variaza in functie de preferintele cuplului si de cat de ocupati sunt cei doi. Sunt cupluri care fac dragoste zilnic si cupluri care o fac o data pe saptamana, fiind la fel de satisfacuti amandoi. Atata timp cat ambii parteneri se simt satisfacuti, nu este nici o problema.

| LoveAngel223 a răspuns:

Mie una mi se par ipocrite persoanele care spun ca relatiile sexuale nu prea conteaza intr-o relatie.Conteaza...mai presus de toate sexul te aduce mult mai aproape de partener si iti da ocazia sa il descoperi...plus de asta este o nevoie fiziologica.Cat de des? cat de des ai ocazia sau simti nevoia.

| JustThat a răspuns:

Un cuplu nu se bazeaza doar pe relatiile sexuale dar consider ca aceastea ii aduce mai aproape. Un cuplu ar trebui sa o faca de cate ori are chef happy Sa faci dragoste e o modalitate perfecta de a exprima sentimentele pe care nu le poti spune

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

1.Foarte importante, ce relatie e aia fara sex?
2. Asta e relativ, depinde de fiecare cuplu in parte

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Depinde de varsta lor. Sunt importante dar o relatie nu se bazeaza doar pe sex. Cat de des? Asta depinde de parteneri.

| neutrino a răspuns:

Intr-un cuplu adevarat, nu intr-o relatie oarecare, sexul intregeste cuplul.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

O relaţie poate rezista şi fără relaţii sexuale, nu mi se pare ceva important atâta timp cât se iubesc. Ar trebui să facă de câte ori au chef.

| trance04 a răspuns:

O relatie nu are nevoie numai de sex ca sa mearga, are si sex-ul rolul lui dar pofta vine mancand cum se spunewinking

| Rox1610 a răspuns:

Pai iti spun din propria experienta. Nu sexul este cel mai important intr-o relatie, dar are rolul lui. Relatiile sexuale apropie foarte mult partenerii intr-un cuplu. Pe langa faptul ca e o placere sa faci dragoste cu persoana iubita, sexul ofera o oarecare incredere intre indragostiti. Eu una, iubesc aceste momente cu iubitul meu. Am impresia ca suntem mai apropiati si ca il fac sa se simta foarte bine, la fel si el pe mine.Cam asta e opinia mea si sper ca te-am ajutat.

| Sk_Bogdan_1997 a răspuns:

O relatie fara sex nu este completa adica este 90%! Sexul este o metoda de a-ti exprima sentimentele care nu pot fi spuse cu, cuvinte happy Fundita :3

| Puiutzu91 a răspuns:

Sunt foarte importante dupa parerea mea, relatiile sexuale intaresc sau nu relatiile in general, uneori iubirea nu e de ajuns, cu toate ca e puternica.de 2 ori pe saptamana ar fi ideal parerea meabig grin