| anonim_4396 a întrebat:

Va intreb ceva, doresc sa stiu parerea : Ma inteleg foarte bine cu o colega de facultate (ne cunoastem de mult), in acest moment suntem doar colegi, amici. Imi doresc mult ca in viitor sa fim impreuna, daca va fi posibil. Ne intelegem perfect. Urmeaza 1 martie, 8 marte, ziua ei, a mea si multe alte evenimente importante. Vorbim si ne intelegem. Nu stiu daca este pura coincidenta sau nu, dar de la o vreme incoace, mi se adreseaza cu,, dragul meu ". Pe facebook, i-am comentat o fotografie ca e frumoasa, si mi-a multumit, spunand si,, dragul meu, te pup si eu ". Apoi am vorbit si pe mess, si la fel. Sunt foarte entuziasmat (nu pot exprima ce simt)... Este posibil sa isi doreasca sa fim prieteni? Este un mic pas important? Urmeaza 1 martie si deja ma gandesc la ce sa ii iau. Vreau si sugestii daca aveti (medalion, bratara, etc). Nu vreau sa isi dea seama inca ca vreau sa fim prieteni, nu vreau sa ma grabesc.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu ea prin magazine, vezi ce-i place și te orientezi pentru 1 martie dar și de 8 martie.
Succes!
Pa, pa.

| Cronki a răspuns:

Chiar daca baietii cred ca ei aleg fata, lucrurile stau cu totul invers. Daca te va alege cu siguranta vei sti! Nu e bine sa fortezi lucrurile, pentru ca e posibil sa nu fie pregatita sau inca nu este sigura pe sentimentele ei! Prefate ca nu ai sentimente profunde pentru ea, dar abordeaz'o cu lucruri si evenimente frumoase! Fiecare gest facut de tine, chiar si nesemnificativ, ii va capta atentia si apoi tine minte ca intuitia ta nu te inseala!

| neutrino a răspuns:

E foarte bine ca nu te grabesti, asa dai pasibilitatea si altora sa intre in competitie si fata o sa-ti multumeasca ca ai ajutat-o sa aleaga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca e prea tardiv raspunsul meu, dar ai putea gasi pentru urmatorul cadou, un lantisor ci inimioara.Ai putea scrie in spatele inimioarei : numele tau urmat de cuvantul forever.Fa ceva cu caplaughing apropo, nu stiu daca ai citit mesajul privat.Id meu de messenger este lucipeiu@yahoo.com

| Euletitia a răspuns:

Buna! Cumpara-i de 1 martie un siret simplu alb cu rosu(nu un martisor chicios)si alaturi de acesta o bratara sau o perche de cercei de argint. De 8 martie ofera-i un trandafir rosu si o colectie de Cd-uri cu muzica ei preferata sau daca ii place sa citeasca ia-i un roman din genul ei preferat si poti sa-i scrii pe prima pagina o dedicatie din suflet, fara ina sa-i spui "te iubesc!', doar urari asa "neutre", de la un prieten bun, lasand loc si....de mai mult. Deziua ei ofera-i iar un trandafir si parfumul ei preferat(afli tu intre timp care este) sau o bluza deosebita/un pulover frumos in culoarea care observi ca poarta ea cel mai des si pe stilul care il abordeaza ea in vestimentatie sau un obiect acre are legatura cu un hobby al ei sau acre stii ca si-l dorestea ea mult. Primavara fericita tie si prietenei tale, la multi ani ambilor pentru aniversarile voastre, sa va intelegeti bine in continuare s sa ajungeti si la o relatie de iubire impreuna va doresc!

| aleahimk a răspuns:

Eu cred ca un martisor interesant de 1 martie si un trandafir rosu de 8 mar. ar fi ideale pentru a-i arata cat de putin ca ea conteaza pentru tine. Bratara sau medalion.mi se par prea mult pentru luna martie, dar ar fi potrivite pentru o aniversare. Asta ca zici de faptul ca nu vrei sa isi dea seama ca o placi.

| crioa798 a răspuns:

Prieteni banuiesc ca sunteti deja, cred ca tu te referi la ceva mai mult. E posibil sa isi doreasca o relatie cu tine insa e probabil sa vrea sa fiti doar amici. In legatura cu acel cadou ii poti lua traditionalul martisor insa unul mai special, o brosa draguta sau un pandantiv de argint la care sa adaugi snurul rosu cu alb. MULT SUCCES!