| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor. Va rog sa scrieti pararerea sau sa ajutati. Nu doresc pareri daca nu stiti si aveti chef de glume. Recent, cunosc o fata ( colega) care a spus ca este de accord, nu este nici o problema sa fim amici.Eu sunt de acord, dar mi-as dori ca in viitor sa devenim prieteni. Este posibil? Precizez ca este singura, nu are prieten. Eu nu as vrea sa ma grabesc sau sa creada ca o fortez si alte lucruri. Daca pana la momentul potrivit ne intelegem bine, comunicam si alte lucruri, va fi posibila o adevarata relatie de prietenie? Ce am in plan : 1. Sa ne intelegem bine, sa o ajut la nevoie, sa vorbesc cu ea, sa o respect 2. Sa o invit la ziua mea, sa merg si eu la ziua ei, sa ii fac cadouri si sa glumesc cu ea. 3. Niciodata sa nu o supar 4. Sa nu fac pasi gresiti si alte lucruri ce ar putea strica relatia de amici, si prieteni sa nu mai devenim. Voi ce parere aveti? Ce mi-ati mai recomanda sa fac? Punctez ca amandoi suntem in clasa XII. O as putea ajuta pentru. BAC? Voi ce mai ziceti? Va multumesc, v-as acorda si funda dar nu ma lasa TPU.ro sa acord, zice ca sunt junior sad

1 răspuns:
| Adina77 a răspuns:

Sa fii tu insuti.
Nu incerca sa-i faci numai pe plac pentru ca vei avea o atitudine de milog.
Nu incerca sa te insinuezi prea mult in sufletul ei,caci te va percepe pisalog.
Lasa lucrurile sa decurga de la sine.
Nu excela cu amabilitatile,insa incearca sa fii in preajma ei,sa te perceapa ca un bun confesor intai, ca pe-un baiat de treaba.
Am observat ca adolescentele se plictisesc foarte repede de baietii prea draguti si le fug ochisorii dupa baietii rai, aia cu fite.
Parerea mea.