| Suparatul a întrebat:

Va rog ajutati-ma vreau sa mor nu mai suport viata, am inceput sa urasc totul chiar si pe mine insumi pe parinti, prieteni, totul mai e doar o singura fiinta pe care o iubesc dar in rest nimic si nimeni urasc totul viata mi se pare inutila cum ma pot sinucide mai usor?

42 răspunsuri:
| alynuch a răspuns:

O metoda usoara sa te sinucizi? Nu cred ca exista vreo persoana care a incercat asta sa iti mai poata raspunde...Sincera sa fiu, nu cred ca, e chiar asa de grava situatia ta.Ai zis ca nu iti mai suporti parintii, ar trebui sa multumesti pentru asta, pentru ca macar ai. Daca viata ta e trista ce parere ai de cei care nu au ce manca si nu au casa, ei de ce nu se sinucid? Ar trebui sa analizezi bine situatia in care esti, sa iti dai seama ca nu e chiar asa de grav, cum vrei tu sa crezi.

P. S Ar trebui sa iti doresti sa traiesti pentru persoana pe care o iubesti si pentru cei care te iubesc pe tine. E mare lucru sa ai pe cineva care sa te iubeasca...

| inger-ranit a răspuns:

rolling on the floorlaughing esti si asa distrus de soarta... las`o balta oh go on

| nycoLLe a răspuns:

Si eu gandesc asa uneori...sincer.Dar,nu stiu, de fiecare data ma opreste un gand.Gandestete la fiinta pe care o iubesti, sh poate o sa fie mai bine.Eu asta fac sad

| bianca_4039 a răspuns:

Pisicel:ce psiholog!
PSIHIATRU!

| mada_2794 a răspuns:

Stii legenda lui bloody mary? invoco si daca merge te asigur ca nu vei mai ramane viu.da trebuie sa pretuiesti viata ca este foarte valoroasa.ai grija

| mikey89 a răspuns:

În primul rînd: nu aștepta un ajutor din partea celorlalți căci cu toții suntem "handicapați" cînd vine vorba de a oferi un ajutor semenilor... singurul ajutor pe care te poți baza întodeauna să vină din partea ta; iar 2 Nu crezi că punîndu-ți capăt zilelor vei dezamăgi pe acea "o singură ființă pe care o iubesc"?

| RamboRuxy a răspuns:

Eu te inteleg nici eu nu suport viata m-am saturat toti ma urasc cu ai mei nu ma inteleg bine deloc acusi fac 18 ani dar eu cat timp mai am scoala nu am ce face am incercat de multe ori sa ma omor e complicata tare viata la mine unele lucruri nu pot fi expilcate mi-e frica de ai mei mai tare decat Dumnezeu imi pare rau ca spun asta dar nici eu nu gasesc solutie la viata asta nu stiu pentru ce e data sa suferim...mi-e frica de tot n-am voie sa am prieten sa merg la vreao prietena sau ceva nimic sunt facuta in casa asta ca o sclava si mai zice ca uraste copii nu stiu de ce pe noi neo mai facut mai ales nu suporta fetele da ea ce iicrying. Urasc viata.cei care au libertatea sa si-o faca cum vrea sa nu se lase calcati in picioare de nimeni..eu nu mai pot sa rezist is prea multe la mine.sad.eu chiar nu ma face nimic sa imi doresc viata chiar daca si eu iubescsad dar e iub. imposibila ..pt ce sa iubesc ca sa ma omoare ai mei dupa aia daca afla m-am saturat sa ma ascund de toate.ce pot sa fac. nici sa fug nu-i o idee buna mar gasi si in gaura de sarpecryingn-am voie nimic nu vreau sa traiesc

| Geeo..! a răspuns:

Asa nu e o intrebare la care poti primi raspuns!
Viata iti e data ca sa o traiesti.
Gandeste-te mai bine si vei realiza ca moartea nu e singura solutie.
Take care!

| Arstedar a răspuns:

Nu știu, și eu sunt curios.

| Mirica_Florina_1971 a răspuns:

Aiceiasi problema am si eu, ammo depresie si nu ot sa o deasesc.am incercat cu multe; alcool, pastile, dar de fiiecare data ma trezesc si mai derutata. vreau sa mor si nu pot viata sa icapataneaza

| mikkyo a răspuns:

Te inteleg si eu sunt in aceeasi situatie.Nu mai am gust pentru viata.
Am ajuns la concluzia ca sinuciderea este calea unica de a oprii o durere cumplita.Nu mai am pentru ce traii.

| ANGHEL001 a răspuns:

Si eu as vrea sa mor! am aceiasi senzatie ca tine. dar nu pot dint-un singur motiv. sunt credinciosa si asa am facut foarte multe pacate pe care nu pot sa mi le ert. traesc zi de zi plingind si suferind, poate intr-o zi totul o sa fie bine... trebuie sa speram. nu esti singur. totul este trecator. noi o sa trecem peste starea asta o data si o sa ne aducem aminte rizind. timpul le vindeca pe toate..trebuie doar putina rabdare. poate totul va fi bine