| Lilu_9183 a întrebat:

Nu mai suport,,, m-am saturat de toate, nu mai vreau sa mai traiesc, am 15 ani. Imi pare ca sunt cea mai urita fiinta de pe pamint.
1. Sunt prea josuta 156 cm
2. Am prea multe kg in plus 52 kg
3. Si am nasul un pic prea mare.
M-am saturat, de ce ma dat dumnezeu asa, de ce nu am si eu parte de putina frumusete ca toate fetele,,, imi pare ca nici un baiat nu se uita la mine, credeam ca baiatul pe care il iubesc ma place si aveam sperante ca ne vor intilni (aceasta este o poveste aparte) dar toate sperantele sau spulberat,,, nu mai vreau sa traiesc,,, sa stiu ca nimeni nu se uita la mine. Vreau si eu sa fiu o fata admirata, ca baietii sa se uite la mine... Am inceput sa fac sport pentru a slabi de vreo 2 luni, se vede rezultatul insa tot ramin cu nasul mare,,, poate spuneti ca sunt un kopil prost, insa ma simt ingrozitor cind sunt cu vreo prietena undeva la disco sau in alta parte, si intodeauna baietii o iau doar pe ea in seama, si asta nu s-a intimplat doar o singura data, nu mai suport, m-am saturat de asa veata,,,

30 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Tu esti cea din poza? happy
Esti foarte frumoasa.
Trebuie sa ai incredere in tine, multi vor vrea sa fie cu tine! Te asigur.
Nu conteaza doar aspectul, si nici nu esti urata. straight face
O sa cresti in inaltime, si ca esti mai plinuta nici nu o sa se vada.
Nasu`...si eu ma tot plang de el, si eu credeam ca sunt urata, am fost operata.Am avut un accident si aveam fata oribila.Acum nasul meu este ceva mai mare, dar cum credeam eu ca arat oribil, am gasit pe cineva care sa ma iubeasca asa cum sunt.
SI mi-am dat seama ca nu sunt oribila deloc.
Mult noroc si tie.

| Narfundo a răspuns:

Urat de tine. Iati zilele daca tu asa vrei, nu o sa te opresc eu.Ar fi trebuit sa stii ca unele persoane sunt frumoase si tot nu au pe nimeni.Acum gandeste-te la acele persoane cum te judeca pe tine cand gandesti asa.Esti o ofticata fara pereche. Du-te si te omoara daca asa crezi ca-i mai binehappy.

| cristi202 a răspuns:

Sti de ce nu esti admirata, de ce prietena e luata in seama si tu nu? E pentru ca ea e lejera, pe cind tu te complexezi de cum arati. La 1, 56 la 15 ani, si 52 de kg ai un corp perfect. Nasul prea mare adesea nici nu e bagat in seama (doar daca are dimensiuni neobisnuit de mari) de baietii. Un baiat se uita mai mult la ochi, la obraz, la git, si in rest, nu trebuie sa spun, sti tuwinking acele parti de care intereseaza barbatii, si pentru ei conteaza mult rotunjimile. Daca tu esti fata din avatarul profilului tau, e o prostie sa te complexezi, eu cred ca esti chiar f draguta. Si ce daca ai ceva forme? Ele te fac frumoasa. Da, poate ca esti o fata simpla, obisnuita, dar esti draguta, frumoasa chiar.
La 1, 56 te consideri mica (mai ales ca mai ai de crescut pina la 18-19 ani)? Ce sa zica atunci sotia mea, care are 39 si are 1, 50 m? Si si-a luat si un sot de 2, 02 m inaltime! (O prietena de-a ei a zis cindva in gluma despre noi: "Nenea Plop si tanti Dop" Gindeste-te, ce ne face sa fim OK, cu diferenta asta de inaltime? E atitudinea. Stim ca e singura diferenta intre noi, si, in plus, nu ne complexam de cum aratam impreuna, pentru ca stim ca ceea ce e in interiorul unui om are mult mai multa valoare decit exteriorul. Chiar am dansat pe cind eram prieteni la un concert in aer liber (unde si altii dansau), si, necomplexindu-ne, sti care a fost reactia?, am fost priviti cu admiratie, nu se ridea de noi!
De ce sa te complexezi de cum arati si astfel sa strici ce e de fapt mai important - interiorul tau? Cauta sa lasi un pic la o parte ceea ce e in exterior, "ambalajul", si axeaza-te pe continut, pe interior, gindeste-te cum te poti face placuta baietilor, si vei vedea ca nu te vor ocoli. Insa daca te complexezi, ei vor vedea asta si vor zice: "Ma, da complexata mai e si asta, ce poti face cu ea?"

| andradat a răspuns:

Draga mea stai linistita toate astea sunt la tine in cap doar. Tu iti vezi cel mai probabil doar partile urate. Toti avem parti urate la corp la fata sau chiar la suflet. Incearca totusi sa iei partile bune care se afla la tine.
Si un baiat daca te baga in seama pentru cum arati nu merita sa fii cu el pentru ca pe ala il intereseaza doar frumusetea artificiala. Oricarui om ii trebuie cineva care sa fie frumos pe dinauntru, si rar ai sa gasesti unu care sa fie frumos si pe dinauntru si pe dinafara. Intai o sa te indragostesti de caracterul unui baiat, de felul lui de a fi si de a se purta cu tine, fara interese si intentii ascunse. Dupaia ai sa vezi ca pe parcurs ai sa il privesti ca fiind cel mai dragut si frumos baiat, si ai sa il iubesti cu bune si cu rele.

Si nu iti fa griji in privinta nasului, poate putin exagerezi si tu cu el ca tu ti'l vezi mare da de fapt nu o fi. Nu stiu, si eu am nasu putin mai maricel si s-a facut misto de mine de chestia asta la un moment dat, mai in gluma mai in serios. Da eu nu i-am bagat in seama deoarece scopul meu este sa impresionez un om cu felul meu de a fi si cu personalitatea, nu prin felul cum arat. Ca daca e sa o dam asa, cine e perfect? Nimeni.
Si doamne fereste de ce sa zic ca esti un copil prost. Ai 15 ani, inteleg esti inca mica chestiile astea in adolescenta se intalnesc mereu, probleeme, cosuri, ca tresa fii perfecta pentru baieti si asaa. nu te judec si eu am trecut prina asta. Si oricum, suntem sexul frumos ne place sa ne aranjam sa fim cat mai frumoase.
Si cat despre inaltime, si acolo poti sta linistita, o fata creste pana la 21 de ani, nu o sa ramai asa. happy Succes pupici si ti-as fi recunoscatoare sa imi lasi idul tau printr-un mesaj, sa vad si eu o poza cu tine ca daca tu nu iti poti vede partile bune, eu sigur o sa pot. happy Sper sa nu mai fii asa suparata pupici. :*

| Lorelai a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt mica de inaltime si am nasul cam mare. E adevarat nici eu nu sunt multumita 100% de mine, dar am invatat sa ma plac cat de cat. Am si calitati, iar cel care ma iubeste mi-a vazut ma place asa cum sunt. Trebuie sa inveti sa te iubesti pe tine asa cum esti. Fiecare dintre noi avem defecte. Si ce daca nu se uita baietii dupa tine? Nu e nici o problema, conteaza mai mult interiorul decat exteriorul. Si stai linistita, iti vei gasi si tu jumatatea, persoana care te va vedea cea mai frumoasa din toate pct de vederehappy.

| 2696 a răspuns:

Uite idul meu i_kyss_yu iti dau cateva ponturiwinking

| liveincolors a răspuns:

Stii de ce nu te plac baietii? Pentru ca tu nu ii lasi sa te placa. Te inchizi in tine, si astfel nu ii lasi sa te cunoasca. Totul tine de atitudinea ta. Fii increzatoare in tine! Ai zis ca faci sport de 2 luni. Foarte bine. Facand in continuare, o sa dai jos din greutate. Iar legat de nas, te asigur ca nu sta nimeni sa ti-l masoare. Perfect nu e nimeni. Totul e sa stii sa-ti pui in evidenta partile frumoase.

| cosmina16 a răspuns:

Vai doamne.park ma vad pe mine in momentele de depresiestraight face

eu am 16 ani, 1. 58 si 66 de kg, si nu ma plang deloc
tu ai nasul mare, au am ochii strambi(putin) si eu sunt urata fizic... cine te iubeste te iubeste asa cum estitongue
fa-ti multi prieteni, pe unde mergi fa-te placuta prin felul de a fi, razi, glumeste, zambeste permanent, fii o prietena buna si de incredere, si multi baieti vor dori sa fie in preajma ta...
daca tu ai o parere proasta despre tine, cum crezi ca altcineva va avea o parere buna? este absurd

daca tu nu te iubesti, nimeni nu te iubeste

esti frumoasa, si Dumnezeu te-a data sa pentru ca nu sunt toti la fel, vei vedea ca intr-o zi iti vei iubi nasul:p

| boyandme a răspuns:

Lilu nu iti mai fa grija atatea. ai sa intalnesti baiatul potrivit dar pana atunci gandeste pozitiv. NU frumusetea trupului e in top ci "frumusetea sufletului"

Atat timp cat tu vei zice ca esti cea mai urata, intr-adevar creierul tau va face tot posibilul sa fii.
Dupa ce citesti acest comm. incepe sa gandesti ca esti o fata frumoasa si ca iti vei gasi un prieten care sa te iubeasca. Cum poti sa spui tu ca Dumnezeu a creat ceva urat! Multumeste-i ca esti sanatoasa si ca poti sa mananci sa te imbraci etc. :*

Dupa cum spunea Angel Ganivet :
FRumusetea intelectuala nu inseamna a sti multe, ci a sti ceea ce trebuie.
Frumusetea sentimetala n sta in violenta pasiunilor, ci in naturaletea lor
si asta pentru tine: FRUMUSETEA PLASTIC NU SE AFLA IN PERFCTIUNEA EXTERIOARA DUPA TIPURI SCULPTURALE CI IN CONCORDANTA FORMELOR CU PURTAREA CE CONSTITUIE VIATA PROPRIE A UNEI FEMEI!:*

| girllll a răspuns:

Buna! si eu am tot 15 ani si am tot 52 de kg si am 1, 63 si nu mi se pare ca sunt deloc grasa, mai degraba ok, am si eu nasul putin cam mare din cauza ca am deviatie de sept(ma operez la 17 ani).
asa ca fiecare suntre noi este diferit, sunt mai timida si nu prea am prietene deoarece ele sunt invidioase ca invat bine, si m-au lasat deoparte.Mai am o singura prietena care imi e alaturi mereu. Sper ca la liceu sa fiu mai indrazneata si sa-mi fac multi prieteni.
Incerca sa nu mai vezi defectele tale, ci calitatile. Uita-te-n oglida, vei vedea ca esti frumoasa, nu ca altele frumoase cu tone de machiaj cu ele si nu esti grasa, altele si-ar dori sa aiba 52 de kg.
pa pa!love strucklove struck

| girllll a răspuns:

Aaaa uite id-ul meu:florydanyela sa vb si poate vrei si ceva sfaturihappy

| tyly a răspuns:

Trebuie sa treci peste complexe! Si tocmai eu spun asta...:-J Dupa cum ai spus cu kilogramele o rezolvi tu, iar cu nasul asta este, tu chiar vrei sa le ai pe toate? si eu am nasul maricel, copii fara bun simt cand treceau pe langa mine imi ziceau "mama ce nas mare ai :O" si astfel de replici, trebuie sa inveti sa ignori lucrurile astea si sa dai cat mai mare importanta lucrurilor frumoase care ti se spun. Desi ai "defectele" pe care tu le spui, cu siguranta ai si ceva mai aparte (de exemplu in cazul meu picioarele pentru ca le am lungi fiind mai inalta) cum ar fi: un fund frumos, sani frumosi, ochi, piele frumoasa... da mai multa importanta la ce iti place la tine si asa vor face si ceilalti, pentru ca daca ai incredere in tine ceilalti de vad altfel; e o chestie testata pe pielea mea pentru ca inainte si mie mi se parea un cliseu dar de mult nu mi s-a mai spus ca am nasul mare sau sa rada cineva de el si cred ca asta e pentru ca si eu am inceput sa-l privesc altfelbatting eyelashes

| tyly a răspuns:

Trebuie sa treci peste complexe! Si tocmai eu spun asta...:-J Dupa cum ai spus cu kilogramele o rezolvi tu, iar cu nasul asta este, tu chiar vrei sa le ai pe toate? si eu am nasul maricel, copii fara bun simt cand treceau pe langa mine imi ziceau "mama ce nas mare ai :O" si astfel de replici, trebuie sa inveti sa ignori lucrurile astea si sa dai cat mai mare importanta lucrurilor frumoase care ti se spun. Desi ai "defectele" pe care tu le spui, cu siguranta ai si ceva mai aparte (de exemplu in cazul meu picioarele pentru ca le am lungi fiind mai inalta) cum ar fi: un fund frumos, sani frumosi, ochi, piele frumoasa... da mai multa importanta la ce iti place la tine si asa vor face si ceilalti, pentru ca daca ai incredere in tine ceilalti te vad altfel; e o chestie testata pe pielea mea pentru ca inainte si mie mi se parea un cliseu dar de mult nu mi s-a mai spus ca am nasul mare sau sa rada cineva de el si cred ca asta e pentru ca si eu am inceput sa-l privesc altfelbatting eyelashes

| anka_7915 a răspuns:

Fiecare dintre noi avem defecte, complexe, insa trebuie sa stim sa trecem peste ele, sa invatam CUM sa trecem peste ele...probabil singura ta "problema" este nasul, crede-ma 80% din pers au o problema cu nasul"e prea mare, e pre mic, e nu stiu cum..."cu un machiaj si cu o cofura care sa iti scoata in evidenta ochii sau buzele, ai rezolvat problema. iar problema cu baietii, esti prea tanara. O sa ai timp sa cunosti baieti care o sa caute calitatziile tale, nu defectele.problema e ca TU trebuie sa depasesti acest complex, sa nu mai ai impresia ca toata lumea care te priveste se uita la nasu tau si spune in gand"doamne ce nas are asta" nu e asa.Eu am canini strambii si am refuzat mai tot timpu sa zambesc pana in momentul in care mi-am dat seama ca persoanele care credeam eu ca isi spun in gand"doamne ce dintii are asta". de fapt nici nu au observat ca am acest defect, am relizat ca defectul asta e numai in mintea mea. datorita importantei care i-o acordam eram nefericita, incearca sa nu mai dai importanta, considera ca nu exista defectu asta.Ai sa vezi ca o sate simti altfel.si viata e foarte frumuasa.Merita traita.Multumstei lui Dumnezeu ca esti sanatoasa ca ai 2 maini 2 picioare ca esti asa cum esti.Altzi poate viseaza sa fie ca tine.

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna

draga tu nu esti o fata urata esti foarte simpatica si draguta
multe fete gandesc asta despre ele si gasesc scuze cum ar fi :
ce ai zis tu da? iesi la disco cu prietena ta si vine un baiat de care iti place si tie si vb numai cu ea si tu gasesti o scuza a pai a vb cu ea ca e mai frum ca mine are dreptu
nu nu este asa fiecare este frumos in felul sau nu incerca sa fi ceea ce nu esti sunt sigura ca esti o fata modesta

ia incearca sa faci o schimbare de stil si incearca sa nu iti pui nasul in valoare daca nu iti place

incearca sa nu mai dai banii pe toate prostiile si cumparati ugg uri
ia-ti blungi la moda ia-ti bluze frumos colorate ia-ti ceva la moda fa-ti parul cu placa puneti o bentita cu o funda mova inchis sau eu stiu?
o bentita mova inchis ca am auzit ca se poarta
machiazate nu mai fi complexata de felul cum arati sunt altele si mai urate cum ar fi una de la mine din clasa care ste foarte urata dar se imbraca la moda si nimeni nnu zice ca ar fi urata

si baietii lasa-i incolo cand nu apare nu apare si cand apare cate 3 nu te grabi sa fi geloasa pe firend ta scuze pe prietena ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce mereu voi fetele va ganditzi ca daca nu sunteti perfecte nu sunteti frumoase daca poza care am vazut-o in dreptul intrebari tale e a ta, sa stii ca nu esti urata.pacat ca de la 15 ani ai o asemenea parere despre u, iar sfatul meu e cauta persoane care te plac asa cum esti, stiu ca e bine sa fie cineva langa tine si sa te sustina in problema ta, si cu toate ca nu te simti bine in corpul tau, parerea mea e ca daca gasesti pe cineva special la care sa tii si sa tina la u, prea putin o sa-ti mai pese de ce zice lumea. e doar o idee si doar o parere.iti las un id de mess daca vrei vreodata sa vb cu cineva si crezi ca sfaturile mele au vreo valoare astept sa intri pe ea.cristi89_4you apropo daca esti din brasov te scot eu la un suc sa mai uiti de suparari si sa cunosti persoane noi.kiss you cristi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey stai linistita, si eu am 18 ani, 156(si sigur nu mai cresc, de pe la 14 ani am incetat sa cresc)si am 50 de kg, si uneori ma plang, ca am burta mare, dar mai fac abdomene...si incerc sa o dau joc, pentru ca prietenul meu ma place asa.Si linisteste-te pentru fiecare este acolo undeva jumatatea.Si poate ca unii se feresc de tine si din simplul motiv, ca tu nu te accepti asa cum esti.Trebuie sa fii zambitoare si sa stii sa-ti ascunzi defectele.Nu-i sfarsit de lume:*pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci poate crezi ca glumesc dar grasimea se pune pe tot corpul maine picoare burta si cap laughingdaca slabesti o sa vezi ca o sa ti se subtieze si nasul ...acum catva timp si eu credeam ca frumusetea este cea mai importanta, dar nu este de loc asa poate ai auzit d emulte ori asta si ti.se pare stupid dar chiar asa e frumusetea vine din interior si daca nu ai gasit un baiat care sa te placa asa cum esti este pierderea lor pentru ca tu esti o persoana foarte sufletista si sensibila. Si incerca sa faci un sport inot, baschet, sau ceva cu sraituri ca sa te inalti si sa dai si joswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important lucru este sa ai incredere in tine nu mai fi complexata categoric ca sa ai incredere in tine trebuie sa te schimbi putin pai in primul rand esti micuta deci nu lua vreo decizie prea radicala pentru ca vei regreta pai slabeste putin dar fara sa te chinuii sa te infometezi pur sh simplu fa mai mult sport ai grija cum te imbraci sa iti puna in valoare partile bune ale corpului apoi daca te mai machezi putin sh daca ei o atitudine optimista va fi mult mai bine.
sper ca ti-am fost d ajutor mai ales ca stiu ce vb am trecut exact prin acelasi lucru sh sa stii ca sunt sh apropiata d varsta ta crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uuuffffffff

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, uite mie una nu imi place sa dau sfaturi, dar la u nu m-am putut abtine, ideea este ca Dumnezeu nu a putut sa lase toate femeile de pe pamant ca Pamela Anderson, toate suntem frumoase si in plus daca un baiat te alege, o face pentru felul tau de a fi sau pentru faptul ca te iubeste, niciodata nu o sa tii un baiat cu frumusetea, pentru ca frumusetea e trecatoare, iar in legatura cu nasul mare eu una sincer nu o vad ca pe o problema, uite hai sa-ti zic ce am patit eu, eu am 21 de ani si am si eu un pic nasucul mare, dar cu toate astea a iesit miss plaja 2007 si am pana la activ vreo 3 concursuri castigate...deci stai linistita nu pica ceru pe u, poarta mai tot timpul parul desfacut, sper ca ti-am fost de ajutor, si sincer nu mai zi ca vrei sa mori viata e cel mai frumos dar, invata sa o traiesti din plin, fara complexe, i ink ceva, pentru ca ceilalti sa te vada frumoasa in primul rand trebuie sa te vezi u asa, si sa ai putina incredere in u.pa te pup si ai gr de u, si fii putin mai optimista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer esti prea complexata, suferi de tine si vrei sa fi cat mai perfecta.Cum spun si ceilalti nu conteaza km arati ci comportamentul si sufletul si vb pe care le spui. Uite o poveste urata:de cand s-a nascut a fost grasa, a avut hepatita la 6 ani iar doctori au nenorocito cu niste vitamine care i-au atacat glanda de ingrasare, la 12 ani avea 60 kg crying deci o obeza. A avut o copilarie groaznik, toti radeau ca e grasa si urata.La 16 ani a inceput sa iasa la disco, toti baieti roiau la prietene care erau slabe si frumoase, dar si pe langa ea dar mai putin.La liceu a fost mai frumusel, stia sa distreze si sa glumeasca, era o fata de treaba de gasca km ii spuneau colegii.la 19 ani s-a casatorit cu un baiat de 23 ani care s-a tinut dupa ea vreo 4 ani de zile, pentru ca ea il respingea(se simtea cautata, era mandra). Se iubesc si acum dupa 3 ani de casnicie, doar ca ea e tot grasa si e ingrozita isi face o mie de ganduri, pentru ca sotul ei e frumos si arata bine si sunt multe fete frumoase pe lume, iar ea evita sa iasa pe undeva impreuna, dc? pentru ca ii e rusine cu ea insasi crying(. V-ati dat seama nu? ea este de fapt eu crying eu sunt grasa si ma urasc, am vrut de multe ori sa ma omor, dar increderea in Dumnezeu nu m-a lasat, si Dumnezeu m-a rasplatit cu un super sot care ma iubeste asa km sunt.Am stiut sa ma distrez, si sa fiu sociabila a contat mult, si nu am niciodata diferenta ca ala e sarac sau ca e urat sau e prost.nu,mai intai imi vad defectele mele, si pana la urma toti avem defecte nu cred ki exista femeia perfecta.Am cunoscut fete super:corp, fata tot super bomba dar... ori era curvulita ari prostuta ori prea suferinda de ea.si asa ca era nesuf pentru toata lumea.imi placea 2 lucruri la mine ochii albstri si sani mari happy au fost un avantaj orikm.Deci revinoti, ai de abia 15 ani si esti ffff.bine km esti, si gandeste-te adolescentia abia incepe, fi sociabila, zambitoare chiar si cand te simti jignita, sigura pe tine si ce spui, sa te placi si o sa fie bine, mi-a mers mie o grasa dar tie. Te pup, succe s incontinuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa eram si eu la inceput draga mea. dar m-am obisnuit cu asa ceva.nu trebuie sa faci nimic

| Iulica_4565 a răspuns:

Si eu am aceeasi problemasadda las ca o sa traca...

| Bloom_9476 a răspuns:

1 La 1.56 nu esti prea scunda.
2 Nu cred ca esti prea grasa mai bine asa decat sa devii anorexica
3 Si in legatura cu nasul nu e nici o problema sunt multe fete care chiar sunt cu nasul mare un pic inseamna nimic.
Daca cineva iti sp ceva dai replica, Asta sant si nai cei face alta mami nu mai face sau Cui nu-i pl sa nu se uite la mine``
Nu mai fii suparata nimeni nu-i perfict.Niki euu nu-s prea draguta.
Am 12 ani, 1m si 50 cm, 40 kg (eu ma cred sllaba dar ceilalti imi sppun ca nu-s). Sper ca te-am ajutat love struck Funditssa?:d

| Sonia_7698 a răspuns:

sad Si eu sunt asa sadar sunt mult mai grasa ca tine...

| agent000 a răspuns:

Nu esti urata, orice femeie e frumoasa in felul ei. si stai linistita ca o sa vina si baiatul ala care n-o sa te judece dupa aspectul fizic, in fond, frumusetea e trecatoare, sufletul conteaza. nu-ti face griji, esti tanara ai toata viata inainte. incearca sa te machiezi un pic, sa iesi in evidenta, probabil esti si mai timida din cauza ca tu crezi ca nu te place nimeni, dar nu-i asa. si daca tipul ala nu a stat cu tine nu inseamna ca nu o sa stea nimeni, asteapta doar persoana potrivita. aaa...si nu mai spune niciodata ca nu mai vrei sa traiesti, o sa vezi ca o sa vina si vremea tawinking
te pup ai grija de tine si succes:*

| CostelY2m a răspuns:

Las' ca asa sunt si eu.

| Lilu_9183 explică:

Agent000-cred ca ai dreptate, mersi mult de incurajare

| elyalice01 a răspuns:

Mai la varsta ta zici ca esti prea gras, prea urat sau alte defecte, toti spun asa cand nici nu este adevarat! Copila nu muri nu ai pentru ce OMULE! Stai linistita!