| Cumvreu a întrebat:

Sunt un simplu baiat si am 17 ani. Și sunt gay Imi iubesc familia, putinii prieteni pe care ii am, in schimb ma urasc pe mine. Ma urasc asa de tare cum nu am urat nimic mai mult in aceasta viata. Iubesc oamenii, imi place sa-i vad fericiti si impliniti, insa imi urasc viata, sunt rece si dur cu mine, ma uit in oglinda si-mi vine sa o sparg, nu supot sa ma vad in ea. Cred ca sunt doar o pacoste si un mic gunoi pe lumea asta. Voiam sa spun ca sunt gay, dar totodata urasc acest cuvant la fel ca pe mine. Nu o sa ma pot accepta, nu am avut parte de dragoste, am doar cativa prieteni, dar cam distanti fata de mine si nu prea am cui sa-mi deschid inima, la fel cu parintii nu prea ma pot intelege.

Sunt ferit de lume, nu vreau sa vad pe nimeni, vreau sa stau tot timpul singr in tacere. Cred ca toata aceasta situatie este doar un vis si continui sa cred ca intr-o buna dimineata cand ma voi trezi, totul se va schimba si va fi altfel, insa ma dezamagesc. Imi pare ca sunt actor pe scena vietii si ca totul este doar un teatru. Am pierdut sensul vietii si cred ca nu mai are rost sa traiesc si adesea am ganduri de a termina cu viata mea, caci o urasc. Tot ce vreau e sa-mi dati doar niste sfaturi de incurajare. Cum fac sa ma schimb sa nu mai fiu gay
Nu ma voi accepta nico data
Va rog ajutați-mă

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Crezi ca pe aici te poate ajuta careva? Eu zic din contra aici cei mai multi gay or sa te faca sau iti dau sfaturi genul las ca asa esti,bla bla,stau la panada sa puna mana pe tine sau ce pun ei laughing nu-i asculta,lor lea placut ceea ce sunt de aia sau acceptat asa,lea placut ce fac,tie nu,cel putin asa spui ca nu vrei
Deci cel mai bine este sa consulti ceva medici sau specialisti,le spui cum sta treaba si ce vrei tu sa faci sa fii sau sa nu fii. Uite deja unu aparu pe aici si deja iti si face curte laughing nu am vazut asa ceva,is exact ca si barbatii cu femeile,femeie se plinge de mai stiu eu ce iubit, apar barbatii si-o sfatuyie lasa-l, cauta pe altul bla bla, adica las ca poate ma bag eu la ea gandesc cei care dau sfaturi laughing asa cu asta care te sfatuie sa accepti.Du-te frate de aici, omu cere sfat cum sa nu fie si tu ii spui las cai bine, ma lasi laughing

| Cumvreu explică (pentru relian):

Mersi cel mai bun sfat

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ai avut relati cu fete? Dacr cu baieti? Dupa puneti intrebarea sau afirma ca esti gay.
Iar daca ai fi gay nu ai de ce sa te feresti deoarece nu esti singurul in situatia asta exista mari celebritati, oameni destepti care au afirmat ca sunt gay si traiesc cu asta.Lumea cu prejudecati sau fara te va accepta deoarece nu este dupa ei

| Socke a răspuns:

Oricat de rea ti se pare viata, ea merita traita.Chiar daca esti gay, nu inseamna ca lumea va avea ceva in potriva ta.Persoanele cu o minte deschisa vor accepta asta si vor intelege, ca nu a fost alegerea ta.
Fiecare are un rol pe pamant, indiferent de rol.Nimeni nu e un gunoi.Nu trebuie sa te schimbi.Na ce sa zic, poti de ochi lumii sa-ti faci o iubita, pe care nu o sa o iubesti. (asta e problema ta cu iubita)
Indiferent de ce o sa arati lumii si chiar daca restul prietenilor tai vor crede ca nu esti gay(avand o iubita), tu in interiorul tau tot gay o sa ramai.
Nu-ti uri viata, chiar daca nu-ti place cum esti.Nu ai de ce sa te urasti.Sunt persoane ca tine, nu esti singurul.

| Cumvreu explică (pentru Socke):

Da eu nu vreau nu ma pot accepta așa nicio data eu chiar ami doresc sa am o nevasta pe vitor un copil nu vreau sa fiu așa și nu vreau sa ma schimb de ochi lumi vreau sa o fac pentru mine

| Socke a răspuns (pentru Cumvreu):

Uite ti-au dat in total 3 persoane sfaturi si au incercat sa te ajute si de nici unul nu esti multumit.La o adica chiar nimeni nu are cum sa te ajute. Totul e in mintea ta.
Incearca mai intai sa te schimbi pentru lume.

dar acum vorbind serios este un moft al tau. zici ca esti gay, dar vrei si o nevasta si un copil. Dragule si cuplurile gay, adopta copii.Eu cred ca esti mai mult bisexual, dar nu gay.Adica simti o atractie catre barbati, dar iti doresti o nevasta(care e femeie presupun).
Nu stiu cum sa te schimbi. uita-te la playboy...

| sofisis a răspuns (pentru Socke):

Si eu cred ca e bisexual daca vrea nevasta si copii. Oricum a fi gay nu este o alegere si nu o sa poti schimba asta niciodata. Si nici nu inteleg de ce vrei atat de tare sa te schimbi. Ai minte ingusta inseamna. Mai ingusta chiar decat homofobii.

| vreucarteaIT2013 a răspuns:

Cf iubi?

| Stylinson_Gina_2000 a răspuns:

In primul rand a fi gay nu e o alegere. Nu noi alegem ce sa fim.
Nu poti schimba cine esti, nu te poti forta sa iubesti o fata, daca nu esti atras de ea. Okay? A fi gay nu e o rusine. Nu e nimic scarbos in a iubii pe cineva.
Crede ma te am inteles perfect, si stiu cum este.
Dar m-am acceptat asa cum sunt. Pentru ca nu imi e rusine si nici tie nu trebuie sa iti fie.
Poate spui ca o sa te schimbi, sau nu o sa accepti niciodata cine esti. But c mon, va veni vremea cand te vei trezii langa o femeie pe care nu o iubesti sau macar sa fi atras de ea. Vei avea o viata trista, si vei regreta fiecare minut petrecut cu ea.
Ii doar un sfat.
Ia l cum vrei, dar nah eu iti zic cum te vei simtii tu in viitor ca si gay.
Inca odata iti zic nu noi alegem ce suntem. Nu poti schimba un gay intr-un heterosexual sau un heterosexual intr-un gay.
Poate bisexual, dar niciodata una din acele doua.

| Cumvreu explică (pentru Stylinson_Gina_2000):

Salut ami pare rău sa ați zic dar vorbești in necunoștință de cauza

| Cumvreu explică (pentru Cumvreu):

Scuze am crezut ca ești baiat

| Pascu_Viorel_1992 a răspuns:

Cautati o prietena cu timpul vei avea sentimente fata de ea si te vei atasa si de ea in primul rand