| mariqwri a întrebat:

Va rog chiar am nevoie de ajutor, vreau sa imi dau copilul spre adopție cand voi naște. Sunt însărcinată in luna a 9 a. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Răspuns Câştigător
| teajutcumpot a răspuns:

Poate a fost violata, te-ai gandit la asta? Poate partenerul a folosit un prezervativ rupt, te-ai gandit la asta?

Ce usor este sa judeci si sa arunci cu noroi. te simti mai bine dupa acel comentariu? te-ai frecat pe burta de satisfactie dupa ce l-ai postat?

10 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Multe mame se confruntă cu această problemă, că nu au cu ce să-și crească copii sau au fost abuzate și nu pot păstra copilul pentru că este unul nedorit ce le aduce aminte de aceasta traumă. Dacă ești o viitoare mamă care nu își dorește acest copil dintr-un motiv întemeiat, apelează la medicul care te va ajuta să naști și la asistente, dar și la măicuțe.Ei te pot ajuta să duci sarcina la bun sfârșit și să-ți ducă copilul într-un loc în care poate avea 2 părinți pe care îl iubesc și il vor crește cu dragoste și bucurie.

| Violleta2022 a răspuns:

Adopta calea legala, ca sa nu ajungi in puscarie.
Intreba-ti ginecologul sau spitalul unde mergi la control, care sunt procedurile.

| TristanTzara a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu văd de unde reiese că s-ar fi gândit la altă cale decât cea legală...

| Violleta2022 a răspuns (pentru TristanTzara):

De la venitul pe un site cu alt specific, ca sa intrebe despre adoptie.

| darrio2007 a răspuns (pentru TristanTzara):

Asta e clar, punand aceasta intrebare aici.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sa il "adopți" tu si nu vei regreta.

| Lizuca1234 a răspuns:

De ce vrei sa faci asta? Este sange din sangele tau micutul ala. Eu nu am copii dar la un moment dat imi doresc unul. Daca e vorba de situatie materiala samd NU FA ASTA. O sa iti para rau. Va fi un bebe mic si neajutorat care te are doar pe tine. Iarta-ma ca te intreb,poate o sa fiu rea,dar cand l-ai conceput, ti-a placut? ai auzit de prezervative? E tragic cum gandesti,acel copilas nu e un obiect. Apeleaza la asistenta sociala,medicul ginecolog, ei te vor indruma. E trist, foarte trist. Ai vazut oare cum arata un orfelinat? Ai vazut cum sunt tratati copilasii acolo? Imi dau lacrimile doar cand ma gandesc la asta.
Supara-te, dar daca ai fi in fata mea acum pe cuvant daca nu te-as bate de ti-ar sari ochii din cap.
Ii doresc micutului sa creasca mare si sa uite ca a avut o mama biologica denaturata, sa aiba parinti care sa ii fie alaturi orice ar fi.

| mgtow a răspuns:

E greu sa folosesti prezervativul si nu aveai copil de nascut

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vei naște și îl vei păstra, va fi greu, dar vei fi fericită.

| LaraClarice a răspuns:

Încearcă să discuți cu un asistent social, să îți caute o familie adoptivă. Știu că există posibilitatea de a-și spre adopție imediat cum de naște.
Ai mare grija de tine, draga mea. Știu că este greu, dar daca este mai bine pentru copil, e de înțeles.
Numai bine!