| IonitaMario a întrebat:

Va rog din sufetul meu dacă se poate sa ma ajutați, sunt împreuna cu o fata care a fost in centru pentru ca părinții ei au fost scăzuti din drepturi și eu cu ea avem un copilaș și a fost trimisa intr-un alt centru pentru minore. Are varsta de 16 ani, cum aș putea proceda sa le pot scoate de acolo pentru a putea fi lângă ele?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Las-o acolo, că ii este mai bine decat cu tine.

| MarianWLF a răspuns:

Te-ai gandit mult inainte sa lasi o fata de 16 ani insarcinata? Mai bine nu dadea de tine, era oricum destul de necajita si fara interventia ta.

| Violleta2022 a răspuns:

"acum 2 ore | IonitaMario a întrebat:
Va rog din sufetul meu dacă se poate sa ma ajutați sunt împreuna cu o fata care a fost in centru pentru ca părinți iei au fost scăzuti din drepturi și eu cu ea avem cu copilași și a trimisa intru alt centru pentru minore are varsta de 16 ani cum a-și putea proceda sa le pot scoate de acolo pentru a putea fi lângă ele,"

Pana la 18 ani nu poti scoate pe nimeni, fiindca sunt minore si sunt protejate de lege. lasa-le acolo, ca sunt bine crescute si ingrijite amandoua!

Ce incredere poate sa aiba statul in tine, cand tu ai profitat de o minora de 15 anisori sa ai sex cu ea, sa o lasi gravida si sa-i faci un copil?
Ma si mir ca esti liber, cand trebuia sa fii in puscarie, pentru ca ai intretinut sex cu o minora de 15 anisori.

https://www.tpu.ro/utilizator/acjeob

| dullcat a răspuns:

Ce le poti tu oferi daca le tii langa tine? Din ce va intretineti? Esti si tu minor?

| Furnicuta000 a răspuns:

Sa te casatoresti cu ea. La 16 ani se poate casatori legal si mai ales daca aveti copii. Sunt anumite proceduri, trebuie sa vorbesti cu un asistent social sa va explics