| alina_6495 a întrebat:

va rog mult. dastimi undfat:
eu. de mult timp plac un baiat. tin foarte mult la el
dar nu stiutiu cum sai arat asta. nu stiutiu daca si el tine la mine. in ultimul timp eu sunt cea care il suna. el nu o face. de ce? ce sa fac sa fie bine? nul pot uita.

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Inainte de a te uita dupa baieti, scrie romaneste sa intelegem si noi, nu sa deducem.Si un sfat: lasa baietii sa te sune ei nu ii suna tu sa ii plictisesti. Daca baiatul respectiv tine la tine v-a gasi el o modalitate sa iti arate, daca il plictisesti cu telefoanele iti v-a spune ceva: pa.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Exista 2 variante in problema tahappy
Te duci la el si ii sp in fata ca il placi.Iti trebuie putin curaj pentru asta.Este mai greu la inceput, dar vei reusi pana la urmawinking
Sau ii dai de inteles ca il placi.Stai in preajma lui, vb mai mult cu el, ii iei apararea atunci cand este nevoie, il ajuti...etc.Baietii se prind foarte repede cand o fata ii placwinkingAsa ca nu iti face problemekiss
Daca il iubesti, invata sa lupti pentru el.Nu il lsa nici o clipa.Ai incredere in tine si fi optimistawinkingMult succes, Alina!kiss

| Ellena a răspuns:

Pentru inceput ai putea sa iti revizuiesti scrisulbig grin...

| Puiutz a răspuns:

Ceao alina:*. uite.cam am fost si eu in situatzia astasad. asa-i e usor de zis. dar greu de facutsad. mai intai ar trebui sa iesitzi cu niste prieteni...mai vorbitzi si voi. si cu timpu` sa-i spui ce sentimente ai fata de el. incearca sa-l cuceresti si mai multi.prin priviri.gesturi`smug. dar sa nu pari obsedata. adica sa nu`i arati ca mori dupa elstraight face. asa baietii cred ca suntem la picioarele lor. daca zici ca totusi va cunoastetzi. mai cheama`l si tu la o plimbare cu rolele. un suc. si cu timpu cine stiebig grin. poate iese ceva frumos intre voi`batting eyelashes.
Succes oricum!:*:*

| Puiutz a răspuns:

Mai mult**. sorryblushing`

| alle529 a răspuns:

Spune`i k iti place de el, nu risti nimic, el trebuie sa stie asta, poate si lui ii place de tine da ii rusine sa-ti zica sau are alte motive, nu stiu, da` spune`i si dupa aia intreaba`l daca el simte cea pentru tine, daca tu ii zici poate prinde si el curaj si iti spune.Bafta! :*

| SpikE a răspuns:

Eu zic sa te duci la el si sa-l saruti daca accepta deja sunteti un cuplu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Cred ca e doar o mica simpatiewinking.
esti constienta ca vrei sa-l uiti si asta e un bun inceput.
Intreaba-l ce simte pentru tine.winking
Bafta
Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te asezi cu fata in sus si desfaci picioarele.de ce mama naibii il mai suni pe prost? daca nu te baga in seama? ia nu-l mai suna. de proba.si daca el nu te suna intr-o zi doua inseamna ca nu te vrea. ce e asa de greu? mergi inainte pana iti gasesti ursitul. succes.

| picior a răspuns:

Daca nu stie ce simti spune-i usor... si spune-i intr-un moment NUMAI al vostru si intreba-l ce simte si spune-i si tu lui... dar mergi cu pasi mici si fa-i un cadou de ziua lui sau inaintea Craciunului... si eu am cateva colege si sunt moarte dupa un baiat... crede-ma ii fac poze si se uita la el in continuu

| Allondra a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el..Sa`i spui ce sentimente ai tu fata de el..Si vom vedea ce va urma dupa :d.