| oanamaria1992 a întrebat:

Va rog sa imi dati si mie un sfat e ff important. e vorba ca eu sunt in italia de aproape un an si acum am ocazia sa merg acasa pe 15 odata cu fratele meu pentru ca altfel nu ma lasa mama de una singura si i-am promis la prieteni ca o sa merg si eu as vrea dar problema e ca sunt de o luna cu un baiat si e la munca acum ceva mai departe si vine acasa pe 13 si vrea sa ma vada si sa stau cu el spuneti-mi ce pot sa fac imi doresc mult sa merg acasa dar nu vreau sal pierd nici pe el? dau funda va multumesc

Răspuns Câştigător
| KirigayaKirito a răspuns:

Asta e o intrebare pe care o pun toti adesea! Baiatul e din Italia? De ce nu il inviti si pe el cu tine?big grin! O mica vacanta pentru amandoi! Si puteti trece si pe la mare si il duci tu intr-un loc frumos, poate la un picnicwinking.Daca nu vrea spune-i adevarul si ca nu poti. Spune-i ca ti la el dar si la familia ta.El daca ar trebui sa aleaga intre familie si o iubita de o luna ce ar alege. Oricum vei reveni la el? nu? si daca nu, el ce ar face in situatia ta?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, parerea mea e ca dragostea e mai imporatanta decat prieteniihappy

| DewLoWoofy a răspuns:

Eu zic sa stai 2 zile cu el... Sau cat poti, apoi ii explici ca trebuie sa pleci in RO ptk le'ai promis multor prieteni chatterbox etc, sh ca nu poti sa mergi singura ca nu te lasa mama ta happy Deci stay cat poti cu el, sh apoi vino in RO :X:X Sigur o sa inteleaga oh go on :X Sh mai aveti timp sa va vedetiwinking

| eax a răspuns:

Pai parerea mea este sa mergi acasa in primul rand pentru ca iti doresti atat de mult si in al doile rand pentru ca nu o sa mai poti dupa cum ai zis.si daca baiatul se va supara ii va trece daca stie sa te inteleaga si nu e egoist, daca se va pune in locul tau sigur ar face la fel...parerea meahappysper sa te ajute cu ceva:*

| anaaa99anaa a răspuns:

Vorbeste cu el cred ca o sa inteleaga

| oanamaria1992 explică:

Da e de aici baiatul e it vorba lu "eax" imi doresc sa merg acasa mult dar el vrea sa ma cunoasca mai bine sa pertecem vacanta impreuna am stat si am vb cu maicamia si mia sp ca ar fi de acord sa plec si pe 20 august ca sa pot sa raman cu el dar prieteni ma asteapta acum pe 16 ca asa le-am sp uffff e o decizie cam grea de luat am vorbit si cu el despre asta si s-a suparat cand a auzit ca stau doar 3 zile cu el si vreau sai imapac pe toti mai ales sa fiu eu impacata cu mine sing sa stiu ca am facut alegerea corecta ce sa fac?