| roccomato a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.sotul prietenei mele sufera de depresie, are momente in care el devine deodata trist nu vrea sa mai comunice zice ca pentru el totul e rau nu il intereseaza nimic in momentele alea. Ea vrea sa vb cu el, dar el zice ca vrea liniste asta tine cam 2 sau 3 zile. Cum poate sa-l ajute ea ce poate sa faca, ea sufera si este foarte nefericita din cauza asta.cand e bine ii saruta si picioarele dar treaba asta a derutato si pe ea foarte mult pentru ca are zile cand se simte foarte iubita si apoi totul parca a fost un vis cand are el depresie. ce credeti ca ar putea sa faca?

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Scz daca nu merge cu un psiholog atunci fara retinere sa mearga la pshihiatru. nu e rusine. nu trebuie sa fii nebun. sa mergi la acel medic. spun pentru ca si eu am avut o pb si pina nu am mers la acel medic nu am putut trece peste acele momente, bineinteles cu tratament, sa nu intirzie sa mearga la medic sa nu se agraveze. nu e de gluma ceva se intimpla cu acel om. sanatate ii urez

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Depresia este o afectiune psihica si este foarte frecventa, putand aparea in viata orcui indiferent de varsta. Depresia inseamna tristete, inhibitie, se poate trata, este recomandabil sa va duceti cu el la un specialist psihiatru care îi va da un tratament adecvat, dar sa nu uitam ca si familia are un rol extraordinar in vindecarea lui.

| slayer666 a răspuns:

Sigur are niste probleme la serviciu sau de alta natura. cel mai bine e sa consulte un psiholog.