| nicoleta_vaduva a întrebat:

Vecinul meu e un misogin nesimtit, care se baga mereu pe locul meu din parcare, printre altele. Ce sa-i fac sa ma respecte si sa imi lase in pace locul de parcare?

Răspuns Câştigător
| rares_vasiliu a răspuns:

Mereu cand ii vezi masina pe locul de parcare te duci la el la usa si il rogi, cat mai frumos si cu cat mai mult tact, sa-si mute masina de-acolo.

6 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

poarta o discutie dura prin care sa te impui.

| Delia 75 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el .....barbatul misogin… este genul de barbat… cocolosit de coana ma-sa…asa ca fal sa vada in tine pe maica sa si o sa il poti manevra usor.Bafta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu stiu din ce oras esti, dar eu, in Cluj, telefonez la politia comunitara (primarie) si in maximum 15 minute vin, fotografiaza si amendeaza. asa mi-am lecuit vecinii si vizitatorii vecinilor de a-mi mai ocupa parcarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai platit special la primarie pentru acel loc poti sa iti ei gandul...eu sunt in situatia vecinului tau parchez unde gasesc dar cu specificatia ca la mine in oras nu sunt locuri private platite la primarie asa ori cat de mult ar face vecina scandal ca ii ocup locul atat timp cat nu are nici o chitanta de la primarie pe acel loc...

| Bogdana_verdes a răspuns:

E loc platit de tine sau ceva? Ca daca asa sta treaba, poti sa ceri sa i-o ridice nesimtitului, pentru ca n-are dreptul sa parcheze pe locul tau!

| cristina_toma a răspuns:

Poti sa vorbesti cu el si, daca nu merge, ii lasi bilet pe masina, astfel incat sa il faci de cacao in ochii tuturor colocatarilor.