| bluesky a întrebat:

Deci, este un tampit in scoala care ma tot streseaza, nu pot sa trec pe unde este el ca tot timpul se baga in calea mea, sau ma striga "iubire" in gura mare. I-am spus sa ma lase in pace, dar tot asa face sa ma calce pe nervi, taran nesimtit... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| bluepuff a răspuns:

Hey... face misto de tine sau daca nu, chiar te place. Cand te mai striga raspunde`i si tu " da iubire " sau " ce vrei iubire". Plateste`i cu aceeasi moneda, daca iti zice ceva, zi si tu chesti gen " nu ma lua tare ca ma pierd ", " esti nebun tu ", " ce spuneai ca nu eram atenta mai repeti odata", " ai dreptu la tacere", " imi pierd timpu cu tine " sau daca nu iti place ceva la el o haina sau poarta ceva mai de moda veche" moama da bluza asta e antica, 90 toamna chiar; " apropo cati neuroni ziceai ca ai ", " stiai ca te iubesc? maxim cu in prima zi dupa divort", " ori a dat boala in tine, ori te`ai indragostit de mine" etc. Si eu am patit si patesc acelasi lucru cu unu. Ma **** la cap de vara trecuta dar el, nu numai ca ma striga pui, iubire, viata, zana in gura mare dar ma si intreba daca vreau sa stau cu el, N porcarii. tongue

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare.Nu te pune cu prostu' ca are mintea odihnita - asta e o vorba din popor.Eu zic sa il ignori, se va plictisi.

| bluesky explică:

@cozz, de fapt sun a-9a.

nu ma place, ca nu s-ar comporta asa enervant.
il tot ignor de un an, dar tot nu se plictiseste. plus ca el e mai mare, are 19 ani. ar trebui sa aiba mai multa minte... dapai, ce poti cere de la un tampit ca el!

| liveincolors a răspuns:

Pur si simplu, nu-l baga in seama. Daca vede ca nu-i dai atentie, o sa te lase in pace.

| PureCherry a răspuns:

Pai.am trecut prin situatia ta( din pacate).
Eu l-am trat cu indiferenta si am facut misto de el.

S-a plictisit si m-a lasat in pace! asa fac prosti de obicei!

Bafta!

| Mihaic93 a răspuns:

Nu-l bagi in seama, pur si simplu, te faci ca nu auzi ce zice el!

| cozz a răspuns:

Cred ca e nebun dupa tine si nu mai poate fi controlat laughing cred ca esti clasa a 7-a ca atunci incepem cu nebuniile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la el cand e singur si spune-i cu voce calma: "Ce vrei de la mine?"... Daca raspunde obscen fa-l nesimtit!winking
Daca mai face chestii cum ar fi "sa se bage in fata ta"... sau sa te strige" ïubire", intreaba-l in gura mare ca sa auda si ceilalti :"Te crezi interesant strigandu-ma asa sau esti obsedat de mine?"Sau purn si simplu esti prost?"... In functie de ce iti raspunde, raspunde-i si tu! Daca te ia la misto continua cu replici care sa-l inchida, cum ar fi:" Am uitat ca pe prosti ii omori cu tacerea!" si iti vezi de drumul tau. SAU POATE CA TE PLACE?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta poate insemnaceva nu? poate te place nu te-ai gandit la varianta asta? cel mai bine este sa purtati o discutie serioasa si sa ii spui ca nu iti place comportamentul lui. daca nu intelege chiar e nesimtit. mult succes. corina