| NedelcuMihaelaGabriela28 a întrebat:

Viitorul iubit e verișor primar cu verișoarele mele de gradul doi.E posibila relatia?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu verisoarele de gradul II esti ruda de gradul VI iar acestea sunt rude de gradul IV cu iubitul, deci tu esti ruda de gradul X cu el, asa ca este un grad de rudenie indepartat si poti avea o relatie, chiar sa te casatoresti, atat civil cat si religios.

| Celcestietot a răspuns:

As zice ca da.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Normal ca este posibila, nu stiu daca este si legala (cred totusi ca da, ca de la gradul 3 in sus este legala). Cauta si tu pe altul ce naiba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viitorul? Dar la voi e ca pe vremuri...altcineva iti alege partenerul?