| Octavia_Tecucianu_1999 a întrebat:

Poate sa imi răspundă cineva la următoarea intrebare? Iubesc un baiat, dar nu stiu daca suntem rude.Matusa lui de gradul 1 este NASA mea de botez, unchiul lui de gradul 1 este nasul verisoarele mele, si unchiul meu cu Mătușa lui de gradul 2 sunt căsătoriti.Suntem rude? Impiedica ceva cu relația noastra?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti doar o ruda prin alianta foarte indepartata (de gradul 10) prin unchiul tau (fratele tatalui sau mamei tale) casatorit cu matusa lui, asa ca poti avea o relatie cu el si chiar va puteti casatori, atat civil, cat si religios.

1 răspuns:
| OMFGConrad a răspuns:

Nu vad o problema aici.