| anonim_4396 a întrebat:

Voi aveți încredere în bărbați/femei? Ce ați schimba la persoana iubită?

23 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

E normal sa ai incredere dar un pic de atentie nu strica.
Nu schimbi nimic la persoana pe care o iubesti ca o pierzi.

| RAY a răspuns:

Pe termen scurt da,pe termen mediu,lung nu, mereu am fost dezamagit de oameni,rar cine nu m-a dezamagit,si fete si baieti, fetele te baga in zona prieteniei si iti amintesc de tine la nevoie, baieti cand e vorba de alcool, chefuri, iesit in oras sau nu au ce face

ce sa schimb? din moment ce nu exista, nici nu va exista vreodata

| Violleta2022 a răspuns:

Da, am incredere in sotul meu si nu as' schimba nimic la el, nici macar dupa treizeci si ceva de ani de casatorie, este "prefect" pentru mine, asa cum este.

| Drimmero a răspuns:

Evident ca nu am si mereu vor exista suspiciuni, pentru ca...nu pot sa plec urechea si sa ma incred 100% cuiva, ca asta sunt eu.

| Freya1 a răspuns:

Eu nu am incredere nici in mine...

| mgtow a răspuns (pentru Freya1):

Ziceai ca aveai unu care venea din alt oras sa te viziteze. Ajungi sa crezi ca mine din cate vad. Acum intrebarea (nu am incredere, prea mult Facebook wasap Youtube) indeamna fetele sa insele cu usurinta. Probabil 80% din cei ce au comentat aici vor muri singuri.

| Freya1 a răspuns (pentru mgtow):

Pai da am o relatie stabila cu baiatul ala, ne-am luat ceva in chirie impreuna si etc.Nu am zis ca nu il iubesc sau ceva, dar nu o sa bag mana in foc niciodata pentru nimeni pentru ca nu ai de unde sa stii sigur daca vei ramane cu acea persoana pe veci, iar iubirea asta poate sa treaca si atunci nu te poti baza ca nu te va trada niciodata.
Eu ma gandesc ca vom fi impreuna mult si bine ca ne-am facut planuri, dar nu am puteri supranaturale sa vad viitorul si nici nu o sa stau plutind pe un norisor si sa imi zic ca niciodata nu o sa imi faca nimic rau ca atunci cand se va intampla sa ma duc sa ma spanzur.Ma astept la orice de la oricine.

| Plato a răspuns (pentru Freya1):

Asta nu e bine. Partenerul de viata trebuie sa-ti inspire incredere deplina, sa fiti o fiinta androgina spiritual. Iubirea nu trece, iar daca trece nu a fost iubire. Ce spui tu suna de parca vorbesti despre ratele la banca, "am planuri pe multi ani cu banca, dar se poate intampla orice."
Parerea mea e ca nu se poate numi relatie veridica daca te astepti in orice moment sa te desparti, cum te astepti oricand sa-ti schimbi masina, sau asa. Eu vad mai mult prin "relatie".

| Freya1 a răspuns (pentru Plato):

Relatia cu iubitul meu si iubirea mea pentru el nu o poate contesta nimeni si nici nu as permite asta, ca doar noi stim prin cate am trecut pentru a fi azi bine.Il iubesc, ma iubeste dar eu am invatat in aceasta viata ca nu poti sa bagi mana in foc pentru nimeni.Asta nu inseamna ca imi suspectez iubitul de ceva, dar nici eu nici el nu aveam de unde sa stim ce se va intampla peste cativa ani.Astea cu "vom ramane pe veci impreuna indragostiti si fericiti" sunt basme.Toate relatie trec prin momente tensionate, orcare poate sa pateasca orice orcand...nu iti poate garanta nimeni fericirea suprema si enerna ca toti avem limite, un suflet, un creier sa ne gandim si rezgandim.
Eu am avut deja o relatie de 8 luni in care ce sa vezi si acela s-a gandit si razgandit, ma vrut pe mine, a vrut-o pe alta si multe altele si am suferit rau de tot.Iar dupa am avut din nou incredere deplina ca am trecut peste si nimic rau nu o sa mi se mai poata intampla intr-o alta relatie, asa ca am intrat intr-o alta pe norisor, norisor care incet s-a pabusit si m-a dus timp de 8 ani tot mai aproape cu picioarele de pamant si multumesc lui dumnezeu ca am ramas aici si nu mai bag mana in foc nici pentru mine.De aceia eu nu fac promisiuni si juraminte, nu dau sperante si nici nu ofer nu stiu ce asteptari oamenilor ca dupa sa ma trezesc ca intentionat sau neintentionat ii ranesc.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Pe dracu fiinta adrogina superioara. Iubirea este conditionata, daca omul de lângã tine se schimba dispare si iubirea. Il/o iubeste pentru ca ii aduce un anumit beneficiu, daca ea devine o panarama si incep certurile, devine curwa farã respect pe parcurs, te inseala, te desparti, daca el isi pierde jobul, devine alcoolic, are un accident de ramâne la pat, ce crezi ca muierea o sa ramâna langa el? si nu mai poate sa intretina o viitoare familie. Dispare si iubirea o datã cu asta.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis androgina spirituala, nu superioară. Iar eu ma refeream la iubire, ce zici tu nu se numeste iubire.

| Plato a răspuns:

Nimic, n-ai cum sa vrei sa schimbi ceva.

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

Jupâne tot lup singuratic esti? Credeam ca ai copil nevasta

| Plato a răspuns (pentru mgtow):

Credeai bine in proportie de 50%.

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

Ai trecut prin divort?

| Plato a răspuns (pentru mgtow):

Nu. Copil nu am inca.

| Lioana a răspuns:

Teoretic n-ar trebui sa schimbi nimic la persoana iubita pentru ca daca o iubesti o placi asa cum e. Ce bine suna dragostea in teorie! Practic insa toata lumea ar schimba cate ceva la persoana iubita daca ar putea chiar daca nu vor recunoaste pe fata, mai ales dupa mai multi ani de relatie cand se cunosc mai bine.
In legatura cu increderea, nu am o incredere generala in barbati (nici in femei) dar pot avea incredere in anumiti barbati daca acestia imi inspira acest lucru prin vorbele si faptele lor.
Dar daca obisnuiesti sa mergi in cluburi, greu de crezut ca vei gasi barbati de incredere pe acolo.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu am încredere în nimeni în afară de familie. Persoana iubită la mine nu există și nu va exista vreodată

| CleanHeart a răspuns:

Încrederea se câștigă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea. De cele mai multe ori cred cã sunt rele, fac misto si vor sã ma raneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nup

| QElenaBoghiu a răspuns:

Încrederea nu se oferă, se câștigă în timp.

La persoana iubita nu a-și schimba nimic.

Deoarece îl iubesc, si dacă iubești o persoana nu încerci s-o/să-l schimbi.

| CarcotasulVesel a răspuns:

As schimba persoana iubita pe Kendall Jenner big grin